STATUS
14 grudnia 2022 15:14

Bezpieczna poczta e-mail dzięki weryfikacji dwuetapowej 2FA

Bezpieczeństwo oraz prywatność danych jest dziś priorytetem nie tylko dla naszych Klientów, ale również nas samych. Dlatego od dawna dokładamy swoją cegiełkę i uczymy Was na łamach naszego bloga i poradników w bazie wiedzy jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Również nasi Mnisi podczas kontaktowania się z Wami, wielokrotnie podkreślają jak duże znaczenie ma autoryzacja zgłoszeń, zapewnienie silnych haseł dostępowych i wykorzystanie weryfikacji dwuetapowej.

Dotychczas w ramach naszych usług zapewnialiśmy wszystkim naszym Klientom możliwość uruchomienia weryfikacji dwuskładnikowej 2FA podczas logowania do Panelu Klienta. Funkcja ta skutecznie zabezpiecza dostęp zarówno do kont właściciela, jak i dodatkowych użytkowników, którzy otrzymali dostęp do Panelu Klienckiego.

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak działa 2FA, już śpieszymy z wyjaśnieniami. Ten rodzaj zabezpieczenia wymaga, by po wprowadzeniu loginu i hasła do konta podać dodatkowo jednorazowy kod weryfikacyjny, udostępniony poprzez wybraną przez Ciebie metodę uwierzytelnienia.

Poczta e-mail, zwłaszcza ta służbowa również wymaga szczególnej ochrony. Nieautoryzowany dostęp do niej może skończyć się nie tylko dostępem do poufnych informacji, ale również jej przejęciem i wysyłką wiadomości typu SPAM. Dlatego od dziś ten rodzaj zabezpieczenia dostępny jest również dla skrzynek pocztowych utworzonych na naszym hostingu.

Poniżej zamieszczamy listę z odnośnikami do naszej bazy wiedzy w celu poznania szczegółów wraz z instrukcją aktywacji zabezpieczeń:

Niestety programy pocztowe typu Outlook czy Mail nie mają możliwości włączenia zabezpieczeń 2FA. Dlatego, jeżeli bardzo zależy Ci na zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa danych na skrzynce, zalecamy również wyłączenie dostępu do poczty przez programy tego typu i korzystanie z e-mail z poziomu Webmail.