Darmowa migracja

przewodnik

psst!

Możesz zyskać nawet
do 9 miesięcy za darmo

Przedłużamy pakiet o miesiące pozostałe do końca starej umowy.

Warunki darmowej migracji

4 strony
10 skrzynek e-mail

Tyle maksymalnie przenosimy w ramach darmowej migracji.

Dla skrzynki: Nie przenosimy kontaktów.

Masz więcej? Napisz do nas. Wycenimy to dla Ciebie.

Odpowiednio wczesne zgłoszenie

Poinformuj nas przynajmniej na
7 dni przed wygaśnięciem umowy z poprzednim dostawcą.

Jeżeli posiadasz już opłacony pakiet, zwracamy dni od wysłania zgłoszenia do zakończenia migracji.

Proces migracji krok po kroku

 1. Sprawdzasz ważność obecnego konta

  Im wcześniej, tym lepiej. Planowanie migracji może zająć do 7 dni. Dlatego ważne jest, aby poinformować pomoc techniczną na przynajmniej 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.

 2. Zakładasz konto w zenbox.pl

  Masz pełne 14 dni na podjęcie decyzji. W tym czasie przeniesiemy Twoje strony i pocztę, a Ty sam przekonasz się o jakości naszych usług.

 3. Porządkujesz stary serwer

  Migracja to doskonała okazja na porządki. Usuń zbędne pliki i bazy danych. Wyczyść skrzynki pocztowe ze spamu. Przygotuj listę rzeczy, na które mamy zwrócić szczególną uwagę.

 4. Wysyłasz zgłoszenie o migracji

  W zgłoszeniu opisz strony i skrzynki do przeniesienia. Jeśli Twoje serwisy wymagają do działania specjalnych zabiegów, niestandardowej konfiguracji, uprawnień dla plików/folderów koniecznie daj nam o tym znać.

  Dodatkowo, aby przyspieszyć proces analizy migracji dołącz do zgłoszenia:

  • datę końca starego hostingu
  • hasło do panelu hostingu
  • hasło do panelu administracji domenami
  • w przypadku popularnych skryptów (Wordpress, Joomla, phpBB…) stwórz nam na czas migracji konto administratora.
 5. Po analizie proponujemy termin migracji

  Analiza nie trwa dłużej niż 8h w dni robocze. Migracji dokonujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych. Proponowany termin mieści się zazwyczaj w przeciągu tygodnia od daty zgłoszenia.

  W wyjątkowych okolicznościach (np. w momencie gdy do końca ważności starego konta pozostało mniej niż 7 dni) istnieje szansa na interwencję poza godzinami pracy.

 6. Proces migracji

  Migracja trwa około godziny (w zależności od prędkości starego serwera) bez przerwy w działaniu strony lub skrzynki pocztowej.

  Ważne, aby po otrzymaniu informacji o rozpoczęciu prac “zamrozić” przenoszone strony, tzn. zablokować dodawanie komentarzy, wyłączyć możliwość składania zamówień…

 7. Dokonujemy zmiany adresów DNS

  Przekierowujemy adresy DNS domen, aby wskazywały na serwer zenbox.pl lub przypisujemy tymczasową domenę *.stronazen.pl zarejestrowaną wraz z kontem.

  W zależności od operatora zmiany adresów DNS mogą się rozchodzić do 36 godzin (najczęściej nie trwa to dłużej jak 3-4 godziny). Przez ten czas niektórzy odwiedzający mogą przeglądać stronę ładowaną z poprzedniego serwera.

 8. Generujemy nowe certyfikaty SSL

  Jeżeli korzystasz z certyfikatów SSL na swoich stronach konieczne będzie wygenerowanie ich na nowo.

  Mamy w ofercie certyfikaty SSL. Skontaktuj się z biurem klienta, aby dowiedzieć się więcej szczegółów. Ceny zaczynają się od 100zł brutto.

  Możesz również skorzystać z darmowego certyfikatu Let's Encrypt.

 9. Osiągasz stan Zen

  Migracja nie jest prostym procesem. Wszystko zależy od złożoności przenoszonych stron. Twoja rola w całym procesie sprowadza się tylko do przetestowania stron.

  Nie wykluczamy jednak nieprzewidzanych zdarzeń, dlatego zalecamy, aby być online w trakcie migracji i na bieżąco odpowiadać na pytania Biura Obsługi Klienta.

 10. Zmieniasz hasła, do których mieliśmy dostęp

  Nie ma znaczenia, jak duże zaufanie masz do nas, czy kogokolwiek innego. Własne hasło powinieneś znać tylko Ty. Gdyby tylko istniała możliwość wykonania migracji bez udostępniania haseł, nigdy nie poprosilibyśmy o nie.

  Pamiętaj, że w przyszłości nigdy nikt z Biura Obsługi Klienta nie będzie wymagał od Ciebie podania hasła. Staraj się również zmieniać hasła w regularnych odstępach czasu.

 11. Zwracamy dni potrzebne na analizę i proces migracji

  Jeżeli konto zostało opłacone przed migracją, przedłużymy ważność Twojego pakietu o liczbę dni, które upłynęły od wysłania zgłoszenia do zakończenia migracji.

 12. Potrzebujesz dodatków?

  Napisz do Biura Obsługi Klienta, mamy w naszej ofercie domeny, certyfikaty SSL, instancje memcache miejsce na kopie zapasowe i wiele innych!

Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa migracja i czy strony oraz poczta będą działały podczas jej przeprowadzania?

Nie musisz się o to martwić. W trakcie trwania migracji wszystkie Twoje strony internetowe oraz skrzynki pocztowe będą działały bez przerwy.

Średnio migracja zajmuje nam 1 godzinę. Cały proces może się skrócić lub wydłużyć w zależności od wielu czynników. Duży wpływ ma na to ilość danych oraz wydajność starego serwera.

Dlaczego wymagacie zgłoszenia na przynajmniej tydzień od końca hostingu?

Przede wszystkim, konieczna jest analiza danych przed migracją. Ustalamy razem z klientem, jak i w jakiej kolejności migrować poszczególne rzeczy, aby cały proces przebiegł bez niespodzianek.

Odpowiednio przeprowadzona analiza zajmuje czas, nie chcemy robić niczego na ostatnią chwilę.

A co z migracją blogów?

Przenosimy zarówno blogi z innych serwerów, jak i dedykowanych platform (wordpress.com, blogspot, blox...).

Migrujemy wpisy, strony i komentarze do Wordpressa uruchomionego w zenbox.pl. Po procesie zostanie Ci wybranie nowej skórki i dalej możesz blogować już na swoim, w pełni niezależnie od polityki firm trzecich.

Co jeśli po migracji coś mi nie działa?

Staramy się dopilnować wszelkich szczegółów. Niemniej jednak zawsze może coś pójść nie tak, np. dowiemy się o czymś w ostatniej chwili. Dlatego również wymagamy zgłoszenia na tydzień przed końcem starego hostingu, aby wspólnie z Tobą sprawdzić i omówić wszystkie detale.

Biuro obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji 24/7. Pisz do nas nawet po procesie migracji, pomożemy :)

Zdecydowany? Rozpocznij migrację Bądź napisz do nas.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7
Rekrutujemy!