Korzystanie ze skrzynki pocztowej w obecnych czasach jest zdecydowanie nieodłącznym elementem naszego życia. Masz już założony adres e-mail, pozostaje więc pytanie, z jakiego narzędzia korzystać, by obsługa poczty była prosta i przyjemna?

W tym artykule przybliżę Ci:
 • jakie możliwości daje Webmail na poczta.zenbox.pl
 • jakie są inne rozwiązania do obsługi poczty
 • jak wybrać dla siebie najlepszego klienta pocztowego

Poczta w Zenbox

Nie boimy się stwierdzić, że w Zenbox mamy najlepszą pocztę na rynku. Dlaczego?

 • wydajne klastry pocztowe powodują, że każda Twoja wiadomość dotrze do odbiorcy
 • podczas tworzenia skrzynki możesz samodzielnie wybrać jej rozmiar
 • codziennie stoimy na straży spamowej i antywirusowej Twojej skrzynki
 • do każdego adresu możesz tworzyć szybkie aliasy
 • nasza poczta posiada zabezpieczenie 2FA za pomocą jednorazowych kodów logowania
 • możliwe jest całkowite wyłączenie dostępu dla poczty poza webmailem
 • jest responsywna i świetnie wygląda na ekranach telefonów

Podpowiadamy: O SPAMie, działaniu RBL i filtrach antyspamowych możesz przeczytać w naszym artykule na blogu: Poczta bez SPAMu! Natomiast jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dodatkowo możesz chronić Twojej skrzynki pocztowej, zajrzyj do naszego artykułu o tym, jak bezpiecznie korzystać z e-maila.

Nowoczesny Webmail na poczta.zenbox.pl

Poczta w Zenbox
Poczta Zenbox

Zakładając skrzynkę pocztową w Zenbox uzyskujesz dostęp do Webmaila, który jest nowoczesny i intuicyjny, a więc jego obsługa nie będzie stanowiła żadnego problemu nawet dla największego laika 🙂

Wspomniany Webmail daje możliwość tworzenia:

 • własnych folderów wiadomości, które pozwalają na wydajniejsze zarządzanie kontem pocztowym
 • filtrów, dzięki którym wiadomość spełniająca wybrane kryteria trafi do odpowiedniego folderu
 • filtrów antyspamowych, dzięki którym wiadomość zawierająca np. wskazany tytuł trafi do folderu SPAM, bądź zostanie usunięta
 • stopek oraz podpisów
 • tożsamości, dzięki którym istnieje możliwość wysyłania wiadomości z jednej skrzynki pocztowej, ale z różnymi podpisami
 • autorespondera, dzięki któremu podczas Twojej nieobecności, nadawca wiadomości wysyłając e-mail otrzyma od Ciebie wiadomość zwrotną o tym, że np. obecnie wypoczywasz pod palmą 🙂
 • kopii wiadomości odebranych, która polega na automatycznym przekazaniu wiadomości odebranej na wybrany adres e-mail

Na webmailu istnieje również możliwość wprowadzenia zabezpieczenia, jakim jest uruchomienie dwuetapowej weryfikacji podczas logowania. Istnieje możliwość włączenia zabezpieczenia 2FA za pomocą aplikacji, bądź za pomocą dodatkowego adresu e-mail.

Jak widzisz, Webmail daje mnóstwo możliwości, które warto przetestować samemu i przekonać się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, czy może wolisz używanego przez Ciebie wcześniej np. Outlooka?

Podpowiadamy: w naszej Bazie Wiedzy znajdziesz wiele artykułów na temat powyższych konfiguracji i ustawień poczty.

Inne rozwiązania do obsługi Twojej poczty w Zenbox

Mając skrzynkę pocztową możesz również obsługiwać ją w dowolnym programie pocztowym, który umożliwia odpowiednią konfigurację. Klientów pocztowych jest wiele, my przedstawiamy te najbardziej popularne – zarówno komercyjne jak i darmowe:

 • Mail MacOS
 • Microsoft Outlook
 • Poczta Microsoft Windows
 • Thunderbird

W zgłoszeniach od naszych Klientów zdecydowanie te trzy programy powtarzają się najczęściej, dlatego jesteśmy przekonani, że to właśnie one wygrywają ranking najlepszych programów pocztowych. Wart uwagi jest również eM client, The Bat! oraz Spike. Jeżeli masz do polecenia innego klienta pocztowego – daj znać w komentarzu!

Mail na MacOS

Jednym z największych atutów narzędzi Apple jest na pewno to, że w łatwy sposób możesz dokonać integracji z innymi urządzeniami Apple, które posiadasz. Poczta pozwala na zaplanowanie wysyłki wiadomości, bądź ustawieniu przypomnienia, aby taką wysyłkę wykonać. Istnieje również możliwość anulowania wysyłanej już wiadomości, co może być przydatne jeżeli we wiadomości wkradł się błąd. Cenną funkcją jest również korzystanie z wielu kont w obrębie jednej aplikacji. Klient Mail posiada również bardzo dobrą wyszukiwarkę wiadomości, która wyszuka odpowiednią wiadomość mimo literówki, używając np. synonimów. Jeżeli chcesz dokonać konfiguracji powyższego programu, postępuj zgodnie z naszym poradnikiem.

Microsoft Outlook

Jak pewnie wiesz – płatny pakiet Microsoft daje wiele możliwości jednak nie musisz go posiadać, by móc korzystać z aplikacji mobilnej jaką jest Outlook. Natomiast jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem całego pakietu Microsoft 365 – możesz dokonać integracji aplikacji z programem na komputerze.

Outlook ma zdecydowanie przyjemny interfejs z możliwością personalizacji, ogranicza SPAM oraz ułatwia szyfrowanie korespondencji. Posiada też przydatną funkcję o przypomnieniu dodania załącznika, jeśli we wiadomości użyjesz słowo “załącznik”, a go nie załączysz. W prosty sposób możesz ustawić również alerty, które będą powiadamiały Cię o określonej wiadomości. Na uwagę zasługuje również zaawansowany edytor tekstu dla wiadomości wysyłanych. Jeżeli powyższe rozwiązanie Cię przekonuje skonfiguruj swoją skrzynkę zgodnie z naszym poradnikiem i ciesz się Outlookiem w Twoim telefonie, bądź na komputerze.

Poczta Microsoft na Windows

W systemach Windows istnieje możliwość skorzystania z domyślnej aplikacji: Poczta. Klient ten posiada przydatne funkcje takie jak skonfigurowanie swojego podpisu, czy zmiana nazwy konta. Możesz również ustawić powiadomienia według własnych potrzeb, czy też przypinać ważne wiadomości na górze listy skrzynki odbiorczej. Klient ten posiada również funkcję opóźnionej wysyłki wiadomości. Interfejs poczty jest prosty i standardowy, przez co wielu użytkowników może uznać go za przestarzały. Jest to zdecydowanie prosty program, bez wielu ulepszeń, przez co duża część osób może uznać to za atut.

Thunderbird

Kolejny klient pocztowy, który posiada rozbudowane możliwości jeśli chodzi o filtrowanie wiadomości jak i zarządzanie pocztą. Można w nim korzystać z wielu tożsamości, dlatego posiada funkcję automatycznych podpisów. Program ma możliwość włączenia rozszerzenia z dodatkowymi funkcjami, dzięki któremu istnieje możliwość tworzenia własnych szablonów do szybkich odpowiedzi oraz konfigurowania opóźnionego albo regularnego wysyłania wiadomości. Poczta posiada automatyczne aktualizację oraz chroni przed phishingiem. Jeżeli chcesz skonfigurować swoją skrzynkę w programie Thunderbird, postępu zgodnie z naszym poradnikiem.

Powyższe zalety to oczywiście jedne z wielu możliwości powyższych programów.

Jak wybrać dla siebie najlepszego klienta pocztowego?

Najlepiej przetestować kilka i sprawdzić, który z nich spełni Twoje oczekiwania. Czasem mały szczegół w interfejsie robi ogromną różnicę, a w końcu to Ty, jako użytkownik masz być zadowolony. Tym bardziej, jeżeli jest to Twoje narzędzie pracy i chcesz, by praca była wydajna. Jeden użytkownik ceni sobie bezpieczeństwo, a drugi bogate możliwości konfiguracji skrzynki.

Autor:

Kamil Kołosowski

Od 3 lat Mnich w BOK Zenbox.pl. Hosting i Internet zna od środka. Autor artykułów i poradników dostępnych w bazie wiedzy oraz na blogu Zenbox. Badacz wszystkiego co związane nowymi technologiami. Po pracy - tato dwójki urwisów i pasjonat leśnych wędrówek. Ostatnio odkrył zamiłowanie do fotografii i zgłębia tajniki marketingu.

Może ci się spodobać również

kłódka https ssl
Porady - 27 października 2023 15:49

Protokół HTTP a HTTPS – jaka jest różnica między nimi?

Podczas przeglądania Internetu mogłeś zauważyć, że niektóre strony internetowe zaczynają się od „http://”, podczas gdy inne zaczynają się od „https://”. Czasami również oznaczone jest to kłódką na pasku adresu URL. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest różnica między tymi dwoma protokołami? W tym artykule omówimy różnice między HTTP a HTTPS oraz pokażemy jak samodzielnie możesz […]

Więcej →

Koperty z pocztą symbolizujące pocztę e-mail
WordPress - 6 października 2023 15:01

Jak założyć skrzynkę e-mail we własnej domenie oraz dlaczego warto to zrobić?

Skrzynka e-mail to nieodłączny element naszej codzienności. Używamy jej do komunikacji, rejestracji na różnych stronach, odbierania ważnych wiadomości i ofert. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jakiego dostawcę usługi pocztowej wybrać? Na rynku mamy przecież wielu dostawców usług poczty, między innymi Gmail, Outlook czy nasze rodzime usługi dostarczane w ramach portali informacyjnych. Moim zdaniem powinieneś mieć […]

Więcej →