Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Optymalizacja WordPress

Jeżeli Twoja strona internetowa działa wolno może to oznaczać, że nie została ona odpowiednio zoptymalizowana. Sprawdź, co możesz zrobić, aby skrócić czas ładowania witryny. 

Aby dokonać weryfikacji, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:


Sprawdź, czy Twoja witryna posiada system cache.

Może to być:
– Wtyczka LiteSpeed którą zalecamy, ponieważ bardzo dobrze współpracuje z naszymi serwerami. Takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne. Jak dokonać instalacji oraz konfiguracji wspomnianej wtyczki znajdziesz w naszym poradniku opisującym tę wtyczkę.
-Dodanie naszego systemowego cache do pliku .htaccess strony. Ścieżka do pliku .htaccess wygląda następująco:


ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"

Zweryfikuj, czy obrazy w Twojej witrynie są zoptymalizowane.


Duży rozmiar obrazów negatywnie wpływa na prędkość wczytywania się strony. Zmniejszenie rozmiaru obrazków, których używasz na swojej witrynie, powinno znacznie skrócić czas jej odpowiedzi.

W celu masowej optymalizacji obrazków polecamy takie wtyczki jak Smushit lub Prizma, do pobrania z poziomu katalogu wtyczek WordPressa. Instalacja oraz aktywacja wtyczek została opisana w odrębnym poradniku.

Usuń zbędne wtyczki.


Wielokrotnie zdarza się, że strony zostają spowolnione przez różnego rodzaju wtyczki, które nie są niezbędne do funkcjonowania witryny, bądź które wogóle nie są używane. W każdej chwili możesz uzyskać informację o czasie wczytywania poszczególnych modułów na naszej witrynie, korzystając z webowego rozwiązania do analizy czasu odpowiedzi strony, np.: https://tools.pingdom.com. Narzędzie to pozwoli zweryfikować, które komponenty wczytują się najdłużej.

Dokonuj aktualizacji skryptu na bieżąco.


Pamiętaj, że zalecana jest regularna aktualizacja skryptów, motywów, czy wtyczek. Aktualizacje nie tylko wpływają na optymalizację działania witryny, ale również na jej bezpieczeństwo. Strona, która nie jest na bieżąco aktualizowana narażona jest na ataki, czy infekcje.

Aktualizuj wersję PHP.

Wraz z wykonaniem aktualizacji skryptu, nie zapominaj o aktualizacji wersji PHP na jak najwyższą możliwą wersję. Jak dokonać zmiany wersji PHP z wykorzystaniem pliku .htaccess oraz Panelu Klienta, opisaliśmy w naszym poradniku.

Zainstaluj Redis w Twojej witrynie.

Jeżeli posiadasz usługę Hosting eBiznes 25k, bądź Hosting Profesjonalny, masz możliwość uruchomienia bezpłatnego dodatku jakim jest Redis, które ma bardzo duże znaczenie dla pamięci podręcznej oraz przechowywania danych sesji klientów, co z kolei wpływa na znaczne przyspieszenie działania witryny. Instalacja oraz aktywacja Redis została opisana w odrębnym poradniku.

Jeżeli powyższe kroki zostały wykonane, a Twoja witryna nadal działa wolno skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, a dokonamy dodatkowej weryfikacji przeprowadzonych przez Ciebie działań.