Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Na stronie opartej o WordPress po przejściu na podstrony otrzymuję błąd 404?

W sytuacji, gdy na podstronach w Twojej instalacji WordPress wyświetlane są błędy 404, problem może być spowodowany nieprawidłową konfiguracją odnośników bezpośrednich lub reguł utworzonych w pliku .htaccess

Zmiana odnośników bezpośrednich w panelu administracyjnym

1. Jeżeli posiadasz dostęp do panelu administracyjnego strony, zaloguj się na swojego konto w WordPress, a następnie przejdź do menu Ustawienia oraz Bezpośrednie odnośniki.

2. Następnie w sekcji Ustawienia wspólne, wybierz opcję Prosty. Jest to domyślny sposób generowanie odnośników dla WordPress.

3. W sekcji Opcjonalnie, upewnij się, że aliasy dla Baza odnośnika kategorii oraz Alias tagów, są puste.

Następnie zachowaj wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz zmiany.

4. Po wprowadzonych zmianach przetestuj działanie podstron. Jeżeli po wprowadzonych zmianach wszystko działa prawidłowo, a niedostępne wcześniej odnośniki wyświetlają podstrony, wróć do ustawień odnośników oraz spróbuj ustawić poprzednią konfigurację.

Przywrócenie domyślnych odnośników w pliku .htaccess

Jeżeli nie posiadasz dostępu do panelu administracyjnego WordPress, zmiany ustawień odnośników możesz dokonać bezpośrednio w pliku .htaccess domeny:

/domains/mojadomena.pl/public_html/.htaccess

Podpowiadamy: Edycji pliku .htaccess, możesz dokonać bezpośrednio w Panelu Klienta korzystając z dostępnego w menu Hosting -> Manager plików.

Edytując plik .htaccess odszukaj fragment zaczynający się od nagłówków #BEGIN WordPress oraz kończący się na #END WordPress. Usuń znajdujące się w tym miejscu reguły oraz wklej nowe:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Ważne: Przed dokonaniem modyfikacji pliku .htaccess wykonaj jego kopię, zapisując plik na przykład na dysku lokalnym komputera.

Uwaga: Jeżeli korzystasz z wtyczki odpowiedzialnej za obsługę cache na stronie, pamiętaj, aby po wprowadzonych zmianach usunąć pamięć podręczną cache na stronie. W przypadku jeżeli nadal notujesz problemy z dostępem do podstron, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.