Hosting www

499 zł

99za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
Konfiguracja programów pocztowych:

Konfiguracja Microsoft Outlook w systemie Windows

Korzystanie z poczty w ramach posiadanej usługi hostingowej w Zenbox jest możliwe zarówno w ramach dostępnej w przeglądarce internetowej aplikacji Webmail jak i za pomocą klienta poczty zainstalowanego na komputerze. W tym artykule przedstawimy jak skonfigurować klienta poczty Microsoft Outlook w systemie Windows.

Przed przystąpieniem do konfiguracji klienta poczty należy utworzyć nową skrzynkę pocztową w ramach posiadanej domeny. Proces tworzenia nowej skrzynki został opisany przez nas w poniższym poradniku: Jak dodać nową skrzynkę pocztową w Zenbox.

Następnie należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Aby dodać nową skrzynkę pocztową w programie Outlook uruchom program i przejdź do zakładki Plik widocznej w lewym górnym rogu programu. 

W wyświetlonym oknie w sekcji Informacje o kontach kliknij na przycisk Dodaj konto.

2. W wyświetlonym formularzu wpisz adres e-mail dodawanej skrzynki pocztowej oraz zatwierdź go przyciskiem Połącz.

3. Program poprosi Cię o wybór jednej z opcji dla konfiguracji poczty przychodzącej. W ramach usługi hostingowej w Zenbox należy wybrać protokół oznaczony przyciskiem POP lub IMAP (zalecane).

Uwaga! Przed wyborem protokołu w ramach którego będzie obsługiwana poczta przychodząca zalecamy zapoznać się z artykułem opisującym różnice pomiędzy POP3 a IMAP: Jaka jest różnica między POP3 a IMAP?

4. W kolejnym kroku należy wprowadzić konfigurację dla serwera poczty przychodzącej oraz wychodzącej. Na potrzeby poradnika została wykonana konfiguracja dla protokołu IMAP. Po wprowadzeniu danych konfiguracyjnych zgodnie z poniższym zrzutem ekranu należy potwierdzić je przyciskiem Dalej.

Przypominamy, że parametry dotyczące serwera poczty przychodzącej oraz wychodzącej dostępne są również w artykule Konfiguracja programów pocztowych.

5. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie hasła dostępowego do skrzynki. Po jego wpisaniu należy kliknąć na przycisk Połącz aby zakończyć dodawanie skrzynki pocztowej w programie.

6. Po zakończonej konfiguracji zostanie wyświetlone okno z podsumowaniem. W tym formularzu możesz rozpocząć również dodawanie kolejnej skrzynki pocztowej w programie. Aby zakończyć działanie kreatora kliknij na przycisk Gotowe.