Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Jak zmienić hasło administratora WordPress za pomocą phpMyAdmin?

Zmiana hasła do konta administracyjnego w WordPress jest możliwa na kilka sposobów. Najbardziej popularnym z nich jest skorzystanie z opcji przypomnienia hasła, która dostępna jest na stronie logowania do panelu administracyjnego, który domyślnie znajduje się pod adresem https://mojadomena.pl/wp-admin/

Jeżeli powyższy sposób odzyskania hasła do konta WordPress nie jest możliwy do zrealizowania, możesz skorzystać z alternatywnych metod zmiany hasła do konta, które również opisaliśmy w naszej bazie wiedzy:

W tym poradniku prezentujemy sposób zmiany hasła do konta WordPress bezpośrednio w bazie danych, z której korzysta Twoja instalacja WordPress. W celu wykonania prac, przygotuj dane dostępowe do bazy danych, z której korzysta Twoja strona internetowa, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Ważne: Jeżeli nie pamiętasz nazwy użytkownika oraz hasła do Twojej bazy danych, dane te znajdziesz w pliku wp-config.php który znajduje się w katalogu public_html Twojej domeny. W pliku należy odszukać następujące dane:

  • login użytkownika bazy danych, który znajduje się w linijce define( 'DB_USER’, 'uzytkownik_bazy’ );
  • hasło użytkownika bazy danych, które znajduje się w linijce define( 'DB_PASSWORD’, 'HasloBazy’ );

1. Zaloguj się do Panelu Klienta, a następnie przejdź do menu Hosting oraz Bazy MySQL.

2. Na wyświetlonej stronie kliknij na widoczny przycisk PHPMYADMIN oznaczony numerem wersji bazy danych z której korzysta Twoja strona.

3. W nowym oknie zostanie otworzony formularz logowania do panelu phpMyAdmin. Wprowadź w nim dane dostępowe, które pobrałeś z pliku wp-config.php.

4. Korzystając z ikony plusa, rozwiń listę tabel w bazie danych, w której chcesz dokonać modyfikacji danych.

5. Na liście dostępnych tabel odszukaj tabeli *_users (* oznacza prefix bazy danych, standardowo dla WordPress jest to wp_)

6. Przejdź do listy wierszy w tabeli klikając na jej nazwę. W oknie zostanie wyświetlona lista wierszy ze wszystkimi kontami użytkowników w Twojej instalacji WordPress.

Odszukaj na liście nazwy użytkownika, z którego korzystasz, a następnie kliknij odnośnik Edytuj.

7. Wyświetlona zostanie lista pól wraz z możliwością zmiany ich ustawień. Odszukaj opcję user_pass.

Z listy dostępnych funkcji wybierz “MD5”, a w polu wartość wpisz swoje nowe hasło.

8. Po wprowadzeniu zmian w opcji user_pass, zapisz wprowadzone zmiany przyciskiem Wykonaj.

To już wszystko, Twoje nowe hasło zostało zapisane w bazie danych WordPress. Teraz dokonaj próby logowania na konto. W przypadku, gdy nadal występuje problem z logowaniem do konta, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.