Hosting www

499 zł

99za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Mój WordPress wyświetla białą stronę

Jeżeli na Twojej aplikacji WordPress wyświetla się biała strona oznacza to, że najpewniej w Twoim skrypcie powstał błąd, który uniemożliwia dalsze wykonanie skryptu a co za tym idzie uniemożliwia działanie Twojej strony. 

Zanim rozpoczniesz naprawianie swojej witryny w pierwszej kolejności należy uruchomić tryb debugowania w WordPressie. Dzięki tej linii WordPress jest w stanie wyświetlić błędy w swoim działaniu. Drugim krokiem jest uruchomienie wyświetlania błędów PHP. Zebrane w ten sposób dane również pomogą w nakierowaniu na problemy w działaniu skryptu oraz zainstalowanych wtyczek i motywu.

Krok 1 – Uruchomienie trybu debugowania w Aplikacji WordPress

Najłatwiejszym sposobem na uruchomienie trybu debugowania jest modyfikacja pliku przez nasz Manager Plików. W tym celu zaloguj się do Panelu Klienta i postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

1.  Przejdź do menu Hosting, a następnie Manager plików

Zobaczysz wówczas strukturę katalogów na Twoim serwerze FTP.

2. Następnie przejdź do katalogu, w którym została zainstalowana aplikacja WordPress. Domyślna ścieżka, w której instalowane są aplikacje w domenie to:

/domains/domena.pl/public_html/

3. Po przejściu do powyższego katalogu na liście dostępnych plików odnajdź plik wp-config.php, a następnie kliknij odnośnik Edytuj, widoczny obok nazwy pliku. 

4. Odszukaj linię kodu zawierającą definicję debugowania:

define( 'WP_DEBUG', false );

Następnie zmień jej treść na następującą:

define( 'WP_DEBUG', true );

5. Teraz wystarczy tylko zapisać plik klikając na przycisk Zapisz jako. Po tych czynnościach przy próbie uruchomienia strony, na której występował problem powinien być widoczny komunikat błędu, który powoduje błędy z wyświetlaniem się strony. 

Krok 2 – Uruchomienie wyświetlania błędów PHP

Dodatkowym, sposobem pozwalającym na weryfikację błędów w działaniu WordPress jest dodanie odpowiednich reguł w pliku .htaccess, które pozwolą na wyświetlanie błędów PHP. Aby uruchomić wyświetlanie błędów PHP postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

1.  Korzystając z Managera plików, ponownie przejdź do katalogu w którym zainstalowana jest Twoja strona WordPress.

2. Następnie na liście dostępnych plików odnajdź plik .htaccess a następnie kliknij odnośnik Edytuj, widoczny obok nazwy pliku. 

3. Podczas edycji pliku na samej górze dodaj następujące reguły:

php_flag display_errors 1
php_value error_reporting 8191

4. Teraz wystarczy tylko zapisać plik klikając na przycisk Zapisz jako. Po tych czynnościach przy próbie uruchomienia strony, na której występował problem powinien być również widoczny komunikat błędu, który powoduje błędy z wyświetlaniem się strony. 

Uwaga: W przypadku jeżeli potrzebujesz pomocy w weryfikacji i analizie wyświetlanych błędów, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.