Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Jak utworzyć przekierowanie na HTTPS z poziomu Panelu Klienta dla stron w WordPress?

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona wyświetlała się w przeglądarkach jako zabezpieczona konieczne jest nie tylko zainstalowanie certyfikatu SSL, ale również odpowiednia konfiguracja strony do wyświetlania po https. W przypadku stron utworzonych w WordPress, jest możliwość wykonania automatycznie takiej konfiguracji z poziomu Panelu Klienta zenbox. 

1. Zaloguj się do swojego Panelu Klienta a następnie z bocznego menu wybierz Konfiguracja domen z zakładki Domeny.

2. Wybierz domenę, dla której chcesz uruchomić przekierowanie na https.

3. W kolejnym oknie zaznacz opcję Przekieruj swojego WordPressa na bezpieczne połączenie HTTPS.

Uwaga: Pamiętaj, aby po zapisaniu zmiany ustawień powrócić do ustawień domeny (fioletowy przycisk) i wybrać przycisk Zamień na https.

4. Po chwili zobaczysz nowy komunikat. Wybierz przycisk Zamień na https.  Pamiętaj, że komunikat pojawi się, gdy zostanie odnaleziona instalacja WordPress w wybranej domenie.

Uwaga: Zmianę możesz wykonać jedynie dla domeny głównej i jej katalogów, np. jeśli masz zainstalowanego WordPressa pod adresem domena.pl/wordpress, to zmiana zadziała, ale jeśli WordPress zainstalowany jest w subdomienie wordpress.domena.pl, to zmiana nie zostanie wykonana.

5. Po zakończeniu konfiguracji zobaczysz:

Jeżeli podczas wykonywania powyższej procedury napotkasz problem lub nie czujesz się na siłach, aby wykonać ją samodzielnie, skontaktuj się z naszym Biurem obsługi Klienta.