Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
Informacje o usługach:

Cloudflare

Jeżeli zależy Ci na dodatkowej ochronie i CDN (Content Delivery Network), możesz skorzystać z darmowej usługi jaką jest CloudFlare.

Dlaczego Cloudflare?

Usługa Cloudflare działa jako pośrednik pomiędzy Twoim serwerem w zenbox.pl, a osobami odwiedzającymi Twoją stronę – zarówno realnymi jak i botami. Podczas odwiedzin, wyświetlana jest statyczna wersja strony z jednego z najbliżej położonego od użytkownika serwera CDN zawierającego wersję statyczną strony, co wpływa pozytywnie na czas oczekiwania na załadowanie się strony.

Dodatkowo usługa Cloudflare pozwala na zamaskowanie adresu IP serwera z którego korzystasz, zapewniając dodatkową anonimowość.

Na uwagę zasługuje opcja Anty DDoS dzięki której, podczas wzmożonego ruchu na stronie Cloudflare rozdziela go w taki sposób, aby każdy z odwiedzających serwis mógł dotrzeć do niego w najkrótszym czasie nie generując przy tym zwiększonego użycia serwera.

Korzystając z usługi Cloudflare możesz również skorzystać z darmowego certyfikatu SSL.

Integracja domeny z Cloudflare

Aby skorzystać z sieci ponad 25 serwerów CDN oraz dodatkowego cache i ochrony AntyDDoS, należy założyć konto na stronie korzystając z tego linku: cloudflare.com

1. Następnie zostanie wyświetlony prosty formularz, w którym należy wprowadzić adres e-mail właściciela usługi oraz hasło.

2. W kolejnym kroku należy wprowadzić adres strony internetowej, która ma zostać zintegrowana z usługą Cloudflare. Aby potwierdzić wybór kliknij na przycisk Add site.

3. Usługa Cloudflare dostępna jest zarówno w wersji płatnej jak i darmowej. Opisane powyżej funkcje CND, obsługi Cache, certyfikatu SSL oraz funkcji Anty DDoS dostępne są w darmowym planie. Po wyborze odpowiedniego planu kliknij na przycisk Continue.

4. W kolejnym kroku serwis dokona analizy strefy DNS domeny, proces ten może potrwać od kilku do kilkunastu sekund. Po zakończonej analizie, pobrane zostaną obecne ustawienia DNS domeny i niezbędna będzie ich weryfikacja.

Jeśli Twoja domena była już delegowana lub jest obsługiwana przez zenbox, ustawienia powinny przedstawiać się podobnie jak na zrzucie ekranu wyżej.

Warto zwrócić przy tym uwagę, że pomarańczowa chmurka oznacza wykorzystanie infrastruktury CloudFlare tj. CDN oraz ochrona AntyDDoS. Gdy chmurka jest szara, funkcje te nie będą aktywne.

5. Następnie zobaczysz rekordy NS, które należy zmienić w ustawieniach DNS domeny. W przypadku domeny zarejestrowanej w zenbox.pl proces oddelegowania domeny na nowe adresy DNS został opisany w poradniku.

Po wykonaniu tej czynności należy odczekać na propagację nowych wpisów DNS domeny oraz e-mail z CloudFlare powiadamiający, że system je zauważył i aktywował.

Uwaga: Wykorzystując cache CloudFlare i jakiekolwiek podobne rozwiązania, zmiany wprowadzane w ustawieniach serwisów, np. plikach arkuszy stylów CSS mogą nie być widoczne natychmiast.