Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

499 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
Informacje o usługach:

W którym katalogu znajdują się pliki mojej strony?

Katalog public_html służy do wyświetlania zawartości strony za pomocą protokołu http, natomiast private_html wyświetla zawartość strony przy pomocy protokołu https czyli zawartość zabezpieczoną certyfikatem SSL.

Jeżeli pliki strony znajdują się w katalogu private_html wówczas strona będzie widoczna jedynie z prefixem https i po wpisaniu w przeglądarkę adresu bez prefixu np. domena.pl, wyświetlony zostanie błąd. 

Przy wykonaniu odpowiedniej konfiguracji katalogów czyli po wykonaniu dowiązania symbolicznego pomiędzy katalogami oraz wymuszeniu przekierowania z protokołu http do https – strona będzie miała możliwość wyświetlania się poprawnie zarówno z prefixem http jak i https – zalecamy jednak wymuszenie stosowania https dla strony.

Uwaga: W nowo dodanych do hostingu domenach, dowiązanie symboliczne jest włączone domyślnie.

Jeżeli więc chcesz uruchomić SSL na swojej domenie konieczne będzie wykonanie dowiązania symbolicznego pomiędzy tymi katalogami. Dowiązanie spowoduje usunięcie zawartości private_html dlatego musisz upewnić się, że pliki strony znajdują się we właściwym katalogu. 

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy pliki strony znajdują się w katalogu public_html czy w private_html zaloguj się do swojego Panelu Klienta. 

1. Z menu po lewej stronie wybierz Hosting a następnie Manager Plików.

2. Przejdź do katalogu Domains w nowo otwartym oknie.


3. Następnie przejdź do katalogu wybranej domeny.


4. W kolejnym oknie zobaczysz katalogi wybranej domeny.


Na powyższym przykładzie widać, że katalog private_html jest pusty, natomiast rozmiar katalogu public_html wynosi 57.5M. Oznacza to, że pliki strony znajdują się w katalogu public_html. Może się zdarzyć, że katalog private_html posiada jakąś zawartość, wówczas należy ją zweryfikować.