Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

649 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
Certyfikaty SSL:

Mixed Content w WordPress

Jeżeli pomimo uruchomienia certyfikatu i poprawnej konfiguracji według naszej instrukcji, Twoja strona nadal nie wyświetla się jako zabezpieczona, oznacza to, że prawdopodobnie masz do czynienia z mixed content na swojej stronie. 

Mixed content – jest to w bardzo ogólnym uproszczeniu, strona oparta o protokół HTTPS, która zawiera treści pobrane poprzez zwykłe nie szyfrowane połączenie HTTP.

1. Sprawdź czy na Twojej stronie występuje mixed content. W tym celu wejdź na swoją stronę, a następnie uruchom konsolę narzędzi developerskich.
Windows: 
– Ctrl+Shift+J (Chrome, Firefox, Opera)
Mac:  
– firefox – cmd+alt+k
– safari – cmd+alt+i
– chrome – cmd+alt+j

2. W otwartym okienku zobaczysz listę nieprawidłowych linków na obecnej podstronie. Wyniki podpowiedzą Ci, za pośrednictwem jakich plików należy szukać miejsc wymagających poprawek.

3. Po instalacji certyfikatu według naszego poradnika, wykluczamy nieprawidłowy protokół w bazie danych. Mixed content w związku z tym występuje w plikach strony. Jest on najczęściej powodowany przez osadzenie odnośników z nieprawidłowym protokołem HTTP w plikach odpowiadających za menu lub stopkę motywu. Najprostszą metodą jest ich znalezienie i podmiana linków.

Uwaga: Jeżeli powyższe działania nie przyniosą rezultatu, napisz do nas, a pomożemy Ci uruchomić certyfikat na Twojej stronie.