Czym są darmowe banki zdjęć? Podczas tworzenia każdej strony internetowej przychodzi czas na dodanie na nią grafik. To bardzo ważny element każdej witryny, gdyż dobrze dobrane grafiki i zdjęcia oddają charakter i tematykę strony, co ułatwia nawigowanie po niej. Możesz oczywiście dodać zdjęcia swojego autorstwa, ale możesz również potrzebować ilustracji, które ciężko będzie samodzielnie wykonać. 

Pamiętaj, że nie możesz użyć na swojej stronie zdjęć i obrazów “ściągniętych z internetu”. Większość z nich bowiem objęta jest prawami autorskimi, a ich bezprawne użycie może skończyć się nieprzyjemnościami, z interwencją prawników włącznie.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą darmowe banki zdjęć, z których możesz pobrać bezpłatnie wybrane zdjęcia i grafiki. 

unsplash.com

Możesz szukać zdjęć zarówno za pomocą słów kluczowych jak i przeglądając kategorie

Unsplash.com to jeden z najpopularniejszych darmowych banków zdjęć i mój absolutny faworyt. Znajdziesz tu ogromną bazę zdjęć o przeróżnej tematyce, zgrabnie podzielone na kategorie. Możesz również wyszukiwać zdjęcia po słowach kluczowych, np. las, dom, robotnik – działa także w języku polskim!

pixabay.com

darmowe banki zdjęć
Darmowe banki zdjęć posiadają bogatą bazę grafik. Szukasz kwiatków? Jest ich mnóstwo!

Pixabay.com to kolejny darmowy bank zdjęć. Dostępny jest w pełni po polsku, co znacznie ułatwia korzystanie z niego osobom, które nie posługują się sprawnie językiem angielskim. Strona ta jest niezwykle popularna i na wielu witrynach z pewnością widziałeś już zdjęcia pobrane z tej właśnie bazy.

foodiesfeed.com

Przepyszne zdjęcia całkiem bezpłatnie? Tak!

Foodiesfeed.com to propozycja dla osób, które na swoją stronę potrzebują pięknych i smakowitych zdjęć jedzenia, w różnej postaci. W tym darmowym banku zdjęć znajdzie wyłącznie zdjęcia produktów spożywczych i gotowych dań. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, plus inspirację do eksperymentów w kuchni 😉

flaticon.com

Flaticon.com to nie do końca bank zdjęć, ale w swojej przepastnej bibliotece ma coś, co może się przydać na każdej stronie internetowej – grafiki wektorowe. Jeżeli więc potrzebujesz ikonki z kwiatkiem, strzałką czy telefonem, z pewnością znajdziesz ją tutaj. Dodatkowo, przed pobraniem, większość z nich możesz dostosować do swoich potrzeb, np. zmieniając jej kolor.

Inne darmowe banki zdjęć

Cóż, może nie do końca darmowe, ale mam dla Ciebie przydatną wskazówkę. W darmowych bankach zdjęć możesz oczywiście znaleźć całe mnóstwo pięknych ilustracji na swoją stronę internetową, ale nie można zaprzeczyć, że te z banków płatnych mają dużo wyższą jakość wykonania i można na nich znaleźć zdjęcia na naprawdę każdą okazję ( na przykład „pani pijąca kawę z kurczakiem” ;).
Kosztują jednak sporo i nie każdy może lub chce pozwolić sobie na taki wydatek.

Jeśli jednak nie potrzebujesz takich zdjęć dużo, możesz założyć konto, a w zamian otrzymasz np. 10 darmowych pobrań. Pamiętaj tylko, aby na czas wyłączyć subskrybcję, aby płatność nie została pobrana z Twojej karty kredytowej 🙂

Uwaga: Mimo, że w większości darmowych banków zdjęć, pobieranie jest bezpłatne a licencja otwarta, to zwróć uwagę na regulamin przed pobraniem. Może się zdarzyć, że użycie zdjęć jest w jakiś sposób limitowane. Absolutnie zabroniona jest również sprzedaż zdjęć.

Autor:

Ola Gradowska

Mniszka w BOK zenbox.pl. Autorka wielu publikacji w Internecie i prasie. W zenbox.pl od prawie 4 lat. Poza pracą w BOK, dumnie wspiera oraz rozbudowuje bazę wiedzy dla Klientów i Mnichów zenbox.pl. Prywatnie - nałogowo podróżuje, najczęściej w stronę słońca. W wolnych chwilach pochłania literaturę faktu w każdej formie, spaceruje z psem i gra w gry :)

Może ci się spodobać również

Napis SEO na fioletowym tle
Porady - 3 lutego 2023 16:42

10 zagadnień, które musisz poznać, zanim rozpoczniesz działania SEO

SEO to pozornie skomplikowany proces, który jest bardzo często kojarzony z tajemną wiedzą specjalistów od pozycjonowania. W dzisiejszym wpisie przygotowałem dla Ciebie listę 10 rzeczy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron. Możesz wykorzystać je zarówno podczas prowadzenia własnych działań SEO jak i podczas współpracy ze specjalistami.

Więcej →

Checklista podczas wyboru domeny
Porady - 30 stycznia 2023 17:27

Stoisz przed wyborem domeny internetowej? Wykorzystaj te 5 wskazówek, które przygotowaliśmy

Wybór domeny to pierwsza decyzja, jaką podejmiesz wstępując w świat tworzenia stron internetowych. Domena pozostanie z Tobą przynajmniej przez rok, więc warto dobrze przemyśleć, jaką nazwą będzie się posługiwać i firmować swoją pracę. Nazwa domeny to bowiem nie tylko adres internetowy, ale również Twoja wizytówka w sieci - to ją, w pierwszej kolejności pozna Klient czy osoba odwiedzająca witrynę.

Więcej →

WordPress pod lupą
Porady - 20 stycznia 2023 15:14

11 faktów o WordPress, które musisz wiedzieć

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią w Internecie i fascynujące narzędzie do tworzenia stron internetowych. Sam pracuję z WordPressem od 2009 roku i do tej pory nie znalazłem CMS, z którym pracowałoby mi się lepiej. To dlatego, że WordPress jest bardzo elastycznym narzędziem, które pozwala nam realizować różne projekty i jest bardzo popularny w Internecie. Zresztą widać to po naszym blogu, gdzie przeważająca liczba artykułów dotyczy właśnie tego systemu CMS. Natomiast ja dzisiaj chciałbym przedstawić Ci 10 faktów o WordPressie, które musisz wiedzieć, jeśli jesteś ciekawy, co WordPress potrafi. 

Więcej →