Wybór odpowiedniego planu hostingowego może przyprawić o ból głowy niejednego użytkownika Internetu który chce rozpocząć własną działalność. Od niezawodności po koszty – wydaje się, że diabeł tkwi w szczegółach. W poniższym artykule opiszę Ci pokrótce poszczególne plany hostingowe oraz główne różnice między nimi.

Hosting współdzielony w Zenbox

Nasza oferta obejmuje kilka rodzajów usług współdzielonych dostępnych od ręki z wygodnym, czternastodniowym okresem testowym w ramach którego możesz sprawdzić je w pełni. Wszystkie wygenerowane w tym czasie proformy nie są wiążące, zatem nie musisz ich opłacać żeby skorzystać z naszej oferty hostingowej.

Hosting współdzielony oznacza iż w ramach jednego, większego serwera, utrzymywane jest wiele kont należących do różnych klientów – dzielą one wspólną przestrzeń oraz zasoby. Aby wszyscy klienci mogli komfortowo z nich korzystać, nałożone są na te usługi odpowiednie ograniczenia. Są one ważnym elementem współdzielenia, ze względów zarówno bezpieczeństwa jak i stabilności całej usługi.

Każda usługa rozliczana jest na podstawie licznika Unikalnych Użytkowników, czyli inaczej mówiąc limitu odwiedzin danej strony w miesiącu przez jednego użytkownika. Warto zaznaczyć iż dla każdego użytkownika wejście liczone jest pojedynczo, zatem nawet jeśli dany odwiedzający wyświetli stronę 100 razy, nie wykorzysta on limitu w takiej liczbie. Zostanie on bowiem naliczony jako 1 UU. Licznik ten odnawiany jest co miesiąc.

Do każdej oferty dodany został również nieodnawialny bonusowy pakiet UU, jest on dwukrotnością podstawowego limitu. Przykładowo, dla usługi Firma 10k, dodatkowy limit wynosi 20k UU. Jest on wykorzystywany w przypadku przekroczenia podstawowego licznika w okresie miesięcznym.

Warto wiedzieć! Każda oferta posiada domyślny dostęp do konsoli SSH jak i panelu PHPMyAdmin.

Niezależnie od wybranej oferty istnieje możliwość rozszerzenia ilości przestrzeni dyskowej na strony www oraz bazy danych jak i również przestrzeni pocztowej. Najniższa możliwa oferta tych przestrzeni czyli 25GB dla www oraz 50GB dla poczty jest de facto wliczona w podstawową kwotę oferty hostingowej.

Oczywiście w razie rosnących potrzeb istnieje możliwość rozszerzenia tych przestrzeni. Poniżej zamieszczam poszczególne progi.

Dla przestrzeni www:

  • 25G w kwocie bazowej
  • 50GB w kwocie 150 zł netto rocznie
  • 75GB w kwocie 200 zł netto rocznie
  • 100GB w kwocie 250 zł netto rocznie

Dla przestrzeni pocztowej:

  • 50GB w kwocie bazowej
  • 100GB w kwocie 100 zł netto rocznie
  • 250GB w kwocie 200 zł netto rocznie
  • 500GB w kwocie 400 zł netto rocznie
  • 1TB w kwocie 800 zł netto rocznie
  • 2TB w kwocie 1600 zł netto rocznie

Pamiętaj! Wszystkie ograniczenia oraz limity opisane są w specyfikacji poszczególnych ofert. Z poziomu panelu klienta dostępne są również odpowiednie liczniki pozwalające na śledzenie ewentualnych przekroczeń

Dla początkujących

Oferta Firma 10k to świetna propozycja dla osób lub firm posiadających minimalne wymagania co do usługi hostingowej. Oferta ta posiada bowiem najniższe możliwe limity ze wszystkich dostępnych pakietów, a co za tym idzie jest również najtańsza.

Jeśli chodzi o wspomniane limity, to najistotniejszy jest limit ilości plików utrzymywanych na koncie który wynosi 500 000. Jest to ilość odpowiednia do utrzymywania małego portfolio lub strony która ma charakter reklamujący daną firmę lub działalność. Limit ten może nie być wystarczający do prowadzenia sklepu z większą ilością produktów.

Warto również wspomnieć o limicie wysyłki poprzez SMTP dla tej oferty – wynosi ona 1000 wiadomości dziennie dla jednej skrzynki. Jest to ilość idealna do prowadzenia zwyczajnej korespondencji ze swojej własnej domeny, lub prowadzenia drobnego mailingu – niestety w przypadku mailingu marketingowego do większej ilości adresatów może być to ilość niewystarczająca.

Dla rozwijających się biznesów

Gdy Twoja strona zaczyna przyciągać większy ruch, warto zainteresować się ofertą eBiznes 25k. Jest to oferta dostosowana do działalności o bardziej rozbudowanym charakterze, wymagających nieco większych zasobów. Posiada ona bowiem zwiększoną ilość używanych rdzeni CPU (4 rdzenie o mocy 12GHz), a co za tym idzie większą moc obliczeniową. Zwiększone zostały również parametry przydzielonej na poczet wszystkich procesów pamięci RAM (6114MB) oraz czasu wykonywania procesów (600 sekund)

Warto również nadmienić domyślnie zwiększony do miliona limit plików pozwalający na utrzymywanie znacznie większej ilości luźnych plików o małej wadze, przykładowo zdjęć lub produktów w sklepie.

Zwiększone zostało również ograniczenie dziennej wysyłki poprzez SMTP dla jednego konta. Wynosi ono bowiem 2000 wiadomości. Zwiększa to elastyczność w kwestii kontaktów z potencjalnymi klientami jak i współpracownikami.

Dla wymagających projektów

Hosting Profesjonalny to zarazem najwyższa jak i najbardziej elastyczna propozycja dla wymagających użytkowników ograniczona w najmniejszy możliwy sposób – nie powodujący problemów ze stabilnością całego klastra.

Mowa tu głównie o największej mocy obliczeniowej oraz największej ilości przydzielonej pamięci RAM (6 rdzeni o mocy 18GHz oraz 8192 GB pamięci) jak i również najdłuższych czasach wykonywania procesów PHP. Limit wysyłki poprzez SMTP jest również najwyższy dla tej oferty, gdyż wynosi on 3000 wiadomości dziennie.

Na uwagę zasługuje również skalowalność tej oferty. Bazowy licznik UU wynosi 50k, natomiast istnieje możliwość wybrania opcji najwyższej czyli 100k wraz z 200k pakietu bonusowego dla najbardziej obleganych serwisów.

Darmowa migracja – bezproblemowy start z Zenbox.pl

Przejście do nowego usługodawcy oraz przeniesienie wszystkich swoich usług może wydawać się czasochłonne oraz skomplikowane. Niekiedy w rzeczywistości tak jest, dlatego dla osób oraz firm chcących utrzymywać swoje strony w naszej firmie, oferujemy darmową migrację wykonywaną przez dedykowany ku temu dział.

Zgodnie z informacją na naszej stronie, darmowo przenosimy do 4 stron www oraz 10 skrzynek pocztowych. Oczywiście przeniesienie większej ilości treści również wykonujemy, jest ono jednak dodatkowo płatne – w kwocie 61,5 zł brutto dla dodatkowej strony oraz 6,15 zł brutto dla dodatkowej skrzynki.

Nasz dział Migracji wykonuje przeniesienie w ustaleniu z klientem zarówno pod względem terminów jak i dodatkowych czynności do wykonania. Można tu wspomnieć o niestandardowej konfiguracji rekordów DNS, lub wykonaniu odpowiednich przekierowań poczty. Upewniamy się również, że przenoszone usługi będą działać poprawnie na naszych serwerach, aby zachować idealną ciągłość ich trwania.

Pamiętaj! Wykonywanie migracji może odbyć się jedynie po dostarczeniu odpowiednich dostępów do dotychczasowej usługi. W ten sposób jesteśmy w stanie dać gwarancję poprawności działania, której nie moglibyśmy zapewnić w przypadku migracji z dostarczonych plików lub archiwów.

Legendarne wsparcie 24/7

Techniczne aspekty usług są jedynie częścią składową dobrze działającej strony. Dobrze naoliwiona maszyna która napędza Twoje miejsce w Internecie jest równie ważna co możliwość szybkiej naprawy i gaszenia pożarów. Każda usługa w zenbox doglądana jest przez nasz niezawodny dział Administracji, który cały czas czuwa nad nieprzerwanym działaniem wszystkich serwerów.

Nie mniej ważną pracę wykonuje również nasz dział obsługi klienta dostępny dla Ciebie 24/7 w każdym dniu miesiąca, łącznie ze świętami. W przypadku awarii, wszelkiego rodzaju zapytań czy problemów jesteśmy do dyspozycji naszych klientów pod adresem kontakt@zenbox.pl jak i również formularz kontaktowy w Panelu Klienta.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pakietu hostingowego powinien być przemyślaną decyzją, odpowiadającą na aktualne i przyszłe potrzeby Twojej strony. Nasza firma oferuje elastyczne opcje, które umożliwiają rozwój i zapewniają niezbędne wsparcie na każdym etapie prowadzenia strony internetowej. Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, natomiast na wszelkie pytania odpowie w zadowalającym czasie nasze Biuro Obsługi. 🙂

Autor:

Maciej Ignacyk

Może ci się spodobać również

Malware
Porady - 29 marca 2024 11:04

Jak usunąć wirusy ze strony na WordPress?

Wirusy są jednym z największych zagrożeń dla stron internetowych. Mogą one powodować wiele szkód, jak np. kradzież danych, wysyłanie spamu czy nawet trwałe zniszczenie strony. W tym artykule przedstawimy podstawowe metody usuwania złośliwego oprogramowania. Do infekcji może dojść w różny sposób. Bardzo często przestępcy używają botów, które próbują dokonać logowania do panelu administratora aplikacji za […]

Więcej →

Logo Query Monitot
Porady - 27 marca 2024 14:00

Query Monitor w WordPress – zdiagnozuj swoją stronę

Moment w którym nasza strona wyraźnie zwalnia lub nie działa w pełni poprawnie, a nie znamy powodu tej sytuacji, może rodzić się poczucie bezradności, tym bardziej gdy nie wiemy jak się w ogóle za to zabrać. Z pomocą jednak przychodzi nam kilka narzędzi, a jednym z nich jest wtyczka do WordPress’a Query Monitor! Dzięki niej […]

Więcej →