Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

649 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
DNS:

Zmiana delegacji domeny zarejestrowanej w nazwa.pl na serwery DNS w zenbox.pl

W ramach posiadanej usługi hostingowej w zenbox.pl możesz posiadać podpiętą dowolną ilość domen internetowych w ramach których utworzysz stronę internetową lub pocztę e-mail. W przypadku posiadania domeny zakupionej u innego rejestratora konieczne jest również jej oddelegowanie na serwery DNS w zenbox.

W poniższym poradniku opisujemy proces oddelegowania domeny internetowej zakupionej w nazwa.pl na serwery DNS w zenbox.pl

Przygotowanie serwera w zenbox.pl – dodanie nowej domeny

Zanim rozpoczniesz proces zmiany delegacji adresów DNS domeny, dodaj ją do posiadanej usługi hostingowej. Proces ten został opisany krok po kroku w naszym artykule Dodawanie nowej domeny.

Uwaga: Po dodaniu domeny do wybranej usługi zostanie automatycznie utworzona dla niej nowa strefa DNS. Jeżeli posiadasz niestandardową konfigurację strefy DNS możemy dokonać jej przeniesienia w Twoim imieniu. W takim przypadku skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta przed dokonaniem zmiany adresów DNS domeny.

Zmiana adresów DNS dla domeny zakupionej w nazwa.pl

W celu dokonania zmiany adresów DNS domeny zaloguj się do Panelu Klienta w nazwa.pl , a następnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Przejdź do zakładki Moje usługi, a następnie Domeny. Na liście dostępnych domen wybierz domenę dla której chcesz dokonać zmiany.

2. Aby rozpocząć konfigurację kliknij na odnośnik Konfiguruj, widoczny w sekcji Akcje. W wyświetlonej sekcji Konfiguracja domeny wybierz Zewnętrzne serwery DNS.

W wyświetlonym formularzu w opcji Serwer DNS zastąp aktualne adresy DNS nowymi, kierującymi na serwery w zenbox.pl – ns1.zenbox.pl oraz ns2.zenbox.pl

3. Wprowadzone zmiany zatwierdź przyciskiem Zmień.

Uwaga: Po wykonaniu zmiany adresów DNS następuje proces ich propagacji, który w zależności od operatora może potrwać do 30 godzin. Przez ten okres czasu domena może być jeszcze wyświetlana ze starego serwera.

Zmiana adresów DNS, a transfer domeny

Zmiana adresów DNS domeny nie jest równoznaczna z jej transferem. Zmiana delegacji adresów DNS domeny pozwala na skierowanie domeny na posiadaną usługę hostingową w zenbox.pl, dzięki czemu obsługa strefy DNS, strony internetowej oraz poczty e-mail może być realizowana za pomocą posiadanej usługi hostingowej.

Transfer domeny pozwala na przeniesienie obsługi domeny od obecnego rejestratora do zenbox.pl, dzięki czemu między innymi odnowienie domeny może być realizowane za pomocą naszego Panelu Klienta.