Hosting www

499 zł

99za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
WordPress:

Jak ustawić podgląd witryny na Facebooku – WordPress

Jeżeli chcesz ustawić wybrany podgląd Twojej witryny na Facebooku, możesz tego dokonać za pomocą wtyczki Yoast SEO

W tym celu postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego aplikacji WordPress
 2. Przejdź do zakładki Wtyczki, a następnie kliknij w Dodaj nową
 3. Wpisz wyszukiwaną frazę, w tym przypadku będzie to Yoast SEO, kliknij w Zainstaluj, a po wykonanej instalacji kliknij Włącz


   
 4. Przejdź do lewego Menu i odszukaj zainstalowaną wtyczkę, kliknij w Yoast SEO, a następnie z rozwiniętego menu wybierz Media społecznościowe
 5. Przejdź do zakładki Facebook i włącz opcję Add Open Graph meta data, następnie wgraj obraz, który ma się wyświetlać, podczas gdy udostępniona przez Ciebie witryna nie będzie zawierała innego obrazka oraz Zapisz zmiany.Podgląd udostępnionej witryny, która nie zawierała żadnego obrazka przedstawia się wtedy jak na poniższym zrzucie ekranu:

 1. Jeżeli chcesz zmienić opis witryny, który jest wyświetlany w podglądzie, z lewego menu wybierz wtyczkę Yoast SEO, a następnie przejdź do Wyszukiwarki.

  W tej zakładce możesz zmienić separator pomiędzy opisami w wyświetlanym podglądzie (w naszym przypadku jest to znak | pomiędzy Strona testowa, a Moja strona. Możliwa jest również zmiana wyświetlanego opisu witryny.
 2. Jeżeli chcesz zmienić tytuł strony, który jest wyświetlany, z lewego menu wybierz Ustawienia, a następnie przejdź do Ogólne i wpisz wybraną treść w polu Nazwa witryny, a następnie zapisz zmianyI gotowe! Podgląd Twojej witryny został odpowiednio skonfigurowany.