Masz już usługę hostingową, zaczynasz tworzenie swojej strony internetowej i zastanawiasz się, czy jest coś, czego nie powinno hostować się w Zenbox? Pamiętaj, że hosting współdzielony jest idealnym rozwiązaniem dla każdego jednak jak wszystko – ma swoje zasady. Niech Twoja usługa będzie bezpieczna, wydajna oraz zgodna z przepisami prawa.

W tym artykule przybliżę Ci:
  • Dlaczego bycie fair jest ważne również w hostingu
  • Czego nie wolno hostować w Zenbox
  • Zasady hostingu współdzielonego

Zasada Fair Use

Bycie fair jest ważne nie tylko w prawdziwym życiu🙂 Korzystając z usług Zenbox musisz pamiętać o wykorzystywaniu zasobów serwera w sposób ekonomiczny i zgodny z ich przeznaczeniem. Każdy użytkownik powinien dbać o to, aby jego strona internetowa nie przeciążała serwera i nie zakłócała działania innych stron hostowanych na tej samej infrastrukturze. W końcu każdy chce, by jego hosting funkcjonował jak najlepiej, Ty też, prawda? 🙂 


Usługi tylko dla stron internetowych

Zenbox oferuje swoje usługi wyłącznie do hostowania stron internetowych. Nie możesz więc na swoim hostingu przechowywać kopii zapasowych, czy traktować usługę jako serwer do przechowywania plików, które nie są bezpośrednio związane z funkcjonowaniem strony internetowej. Dotyczy to między innymi:

  • Plików audio i wideo
  • Archiwów
  • Obszernych zbiorów zdjęć
  • Innych danych binarnych.

Informujemy: Wyjątkiem mogą być materiały ściśle związane z marketingiem strony. Jeśli masz wątpliwości, co do hostowanych treści, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Zakaz generowania sztucznego ruchu

W Zenbox nie możesz również generować sztucznego ruchu sieciowego, np. przy użyciu oprogramowania typu Socialbot. Takie działania nie tylko wpływają na stabilne działanie serwerów, ale także mogą fałszować statystyki ruchu, co oczywiście jest niezgodne z zasadami uczciwego korzystania z usług hostingowych. A pamiętasz, że mamy być fair? 🙂


Hosting bazy danych i darmowych usług

Nie możesz wykorzystywać również hostingu do przechowywania baz danych SQL lub nonSQL dla serwisów umieszczonych poza infrastrukturą Zenbox. Ponadto nie możesz również udostępniać na serwerze Zenbox darmowych usług, takich jak prowadzenie księgi gości, czy np. forów. Tego typu działania mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia serwera, co negatywnie wpływa na innych użytkowników.

Zakaz hostingu ADSerwerów i specjalistycznych skryptów

Na platformie Zenbox nie możesz uruchamiać programów działających permanentnie w tle (daemonów) ani korzystać z infrastruktury do hostowania ADSerwerów. Zabronione jest również używanie specjalistycznych skryptów, takich jak OwnCloud, które mogłyby obciążać serwer lub być wykorzystywane do celów niezwiązanych z hostowaniem stron internetowych.

Nielegalne i nieetyczne treści

Nie zapomnijmy o treściach, które są niezgodne z prawem, czy też wulgarne. Dotyczy to w szczególności:

  • Pirackiego oprogramowania
  • Treści pornograficznych
  • Treści promujących nienawiść
  • Treści związanych z działalnością przestępczą

Prowadzenie działalności niezgodnej z prawem lub naruszającej prawa innych osób na platformie Zenbox może prowadzić do natychmiastowego zablokowania konta.

Stabilność infrastruktury i zakaz spamu

Zenbox przykłada ogromną wagę do stabilności swojej infrastruktury, bo w końcu to “hosting bez zmartwień”🙂 Pamiętaj zatem, że używanie oprogramowania, które mogłoby ją destabilizować, jak na przykład narzędzia typu Adder, Publiker, Escat, OmniADD/Ping/CRM, RapidLeech i pochodne jest zabronione. To samo tyczy się korzystania z baz adresowych zakupionych od osób trzecich do wysyłki spamu, czy pozyskiwanie adresów e-mail bez zgody ich właścicieli.

Testy penetracyjne i ataki

Wszelkie próby przeprowadzania testów penetracyjnych infrastruktury Zenbox lub osób trzecich, skanowanie sieci oraz jakiekolwiek inne próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu są zabronione. Dotyczy to także ataków typu „odmowa usługi” (DDoS). Takie działania są niezgodne z regulaminem Zenbox i mogą skutkować natychmiastowym zablokowaniem konta.

Działalność phishingowa i oszustwa

W Zenbox nie możesz wykorzystać swoich usług do działalności phishingowej, wysyłki spamu czy przeprowadzania oszustw internetowych, takich jak scamy. Hostowanie takich treści lub wykorzystywanie serwera do takich działań jest nielegalne i prowadzi do natychmiastowego zamknięcia konta.

zasady hostingu współdzielonego

Podsumowanie

Unikanie hostowania nielegalnych i nieetycznych treści, a także dbanie o ekonomiczne wykorzystanie zasobów serwera, nie tylko chroni użytkowników, ale również zapewnia stabilność i bezpieczeństwo całej platformy. Przestrzeganie powyższych zasad to klucz do udanego i bezproblemowego korzystania z usług hostingowych Zenbox. Całość regulaminu możesz znaleźć tutaj. Jeśli masz wątpliwości, co do hostowanych treści, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Autor:

Kornelia Jurkiewicz

Mniszka w BOK zenbox.pl. Samouk, który ceni nowe wyzwania. W wolnych chwilach pogłębia tajniki marketingu i e-commerce. Prywatnie - szczęśliwa mama 2-letniej Poli oraz psia mama Westa. Po pracy korzysta z uroków mieszkania na wsi i spokojnych chwil.

Może ci się spodobać również

UX - 3 października 2024 12:35

Testy użyteczności

Testy użyteczności to jedno z ważniejszych badań w zakresie projektowania UX. Pozwalają nie tylko na zbadanie preferencji docelowego użytkownika, ale również na identyfikacji potencjalnych problemów w już istniejącym produkcie a także odkrywaniu możliwości jego ulepszeń. Czym są testy użyteczności? Testy użyteczności to badanie, podczas którego moderator prosi uczestnika o wykonanie zadań powiązanych z korzystaniem z […]

Więcej →

Pamięć w dyskietkach
WordPress - 30 września 2024 14:59

Litespeed Cache (Cykl) – tajniki zaawansowanej konfiguracji – cz.3 Pamięć Podręczna

Numerologiczna trójka to jedna z najbardziej wpływowych liczb w numerologii. Często określana jako „symbol boskości”, symbolizuje harmonię duszy, ciała i umysłu. Mimo swojej wyjątkowości, nie jest pozbawiona słabości. Zapraszam na trzecią część cyklu o zaawansowanej konfiguracji we wtyczce Litespeed Cache w WordPress, gdzie zajmiemy się jej kategorią konfiguracji jaką jest Pamięć Podręczna. Dlaczego trzecia część […]

Więcej →

Konfiguracja i ustawienia, suwaki.
WordPress - 27 września 2024 11:03

Litespeed Cache (Cykl) – tajniki zaawansowanej konfiguracji – cz.2 Presety i ustawienia ogólne

W poprzedniej części cyklu poświęconego Litespeed Cache omówiliśmy podstawy działania tego świetnego narzędzia do optymalizacji stron internetowych. Dziś zagłębimy się w bardziej zaawansowane aspekty konfiguracji, skupiając się na presetach i ogólnych ustawieniach, które pozwolą na poznanie kolejnych tajników działania tego rozwiązania.  Pierwszy artykuł z cyklu dostępny jest pod linkiem Litespeed Cache (Cykl) – tajniki zaawansowanej […]

Więcej →