Porady

Yoast SEO – nietypowy komunikat

Yoast SEO – nietypowy komunikat

Jeśli wykorzystujecie wtyczkę Yoast SEO, którą swoją drogą z naszej strony bardzo Wam polecamy, ponieważ potrafi realnie pomóc w temacie pozycjonowania i wskazać jak tu zmodyfikować treść, jakie słowa kluczowe dodać, aby wpis z dużą dozą prawdopodobieństwa był na dobrej drodze do słusznej “pozycji” w wyszukiwarkach, możecie spotkać się z pewnym niepokojącym komunikatem.

Brzmi on: „Twoja strona główna nie może być indeksowana przez wyszukiwarki. Jest to duży problem pod kątem pozycjonowania, który powinien zostać naprawiony.”

yoast-fix

Wbrew temu co mówi komunikat, nie jest to duży problem i bardzo łatwo jest go rozwiązać.

Wystarczy, że w panelu WP przejdziecie w ustawieniach Yoast SEO do zakładki OnPage.org i oznaczycie opcję: Enable OnPage.org indexability check jak na obrazku wyżej, aby była wyłączona.

W ten sposób niepokojący komunikat zniknie, a serwis będzie indeksowany prawidłowo, tak jak był do tej pory.

 

 • https://www.templatemonster.com/pl Janusz Kamiński

  Zawsze coś z Googlem :)

 • https://www.nayma.pl/ Nayma.pl

  Wyłączenie nie jest rozwiązaniem. To tak jakby nam komputer nie działał prawidłowo i sposobem na jego naprawę było wyłączenie.
  Natomiast potwierdzić muszę, że ta informacja rzeczywiście pojawia się czasami na niektórych instalacjach i nie ma ona nic wspólnego z pozycjonowaniem stron, a właściwie z jego brakiem jak mówi o tym komunikat. Wyłączenie tej funkcjonalności napewno usunie sam komunikat, warto jednak zastanowić czemu się on pojawia i czy rzeczywiście wszystko jest ok z naszą stroną. Czasami zauważyłem że ten komunikat był spowodowany przez rozłączenie Search Console od Google i po połączeniu się z Google Webmaster Tools bład znikał. Ale w niektórych przypadkach nie umiałem zdiagnozować jego przyczyny.

 • Przemek

  Potwierdzam. Ponownie połączenie z Search Console rozwiązuje problem.