Forum internetowe jest popularną formą komunikacji ludzi z różnych zakątków świata. Użytkownicy mogą zadawać pytania, udzielać odpowiedzi czy też dyskutować na różne tematy. Wybór odpowiedniej aplikacji może być kluczowy w budowaniu Twojej społeczności.

Istnieje wiele aplikacji pozwalających stworzyć forum internetowe. Dostępne są rozwiązania bezpłatne, jak i płatne. W przypadku rozwiązań płatnych możemy liczyć na więcej zaawansowanych funkcji, a także na wsparcie techniczne. Przed dokonaniem wyboru aplikacji warto przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania, a także przetestować działanie platform. Będzie to pomocne w dokonaniu wyboru aplikacji, która najlepiej spełnia Twoje wymagania.

W tym artykule omówimy bezpłatne aplikacje phpBB i MyBB, a także płatne vBulletin 6 i Invision Community Classic (dawniej Invision Power Board).

phpBB

phpBB

phpBB to jedna z najpopularniejszych aplikacji. Jest bezpłatna i łatwa w konfiguracji. Zatem może być dobrym wyborem dla początkujących. Aplikacja ta oferuje wiele funkcji. Dostępny jest także szeroki wybór motywów oraz rozszerzeń, które umożliwiają dostosowanie forum do własnych potrzeb.

Instalacji aplikacji możesz dokonać w Panelu Klienta. W tym celu przejdź do zakładki Hosting -> Aplikacje, następnie kliknij w menu Katalog aplikacji i wybierz aplikację phpBB.

Strona twórców:
https://www.phpbb.com

MyBB

myBB

MyBB to kolejna popularna aplikacja. Podobnie jak phpBB, jest bezpłatna i łatwa w konfiguracji. Oferuje także wiele funkcji. Również i w jej przypadku możemy liczyć na dużo dostępnych motywów oraz wtyczek, które pozwolą dostosować forum do własnych potrzeb.

Instalacji również możesz dokonać w Panelu Klienta. W tym celu przejdź do zakładki Hosting -> Aplikacje, następnie kliknij w menu Katalog aplikacji i wybierz aplikację MyBB.

Strona twórców:
https://mybb.com

vBulletin 6

vBulletin

vBulletin 6 jest płatną aplikacją, która oferuje wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi. Aplikacja ta posiada dużo funkcji moderacji, zaawansowane opcje personalizacji, galerie zdjęć oraz wsparcie dla wielu języków.

Jednorazowy koszt zakupu licencji to 179 USD. W tej cenie twórcy zapewniają także roczny dostęp do aktualizacji. Odnowienie dostępu do aktualizacji wiąże się z kosztem w wysokości 79 USD / rok.

Autorzy aplikacji na swojej stronie udostępniają możliwość przetestowania jej bezpłatnie przez 7 dni.

Strona twórców:
https://www.vbulletin.com

Invision Community Classic

Invision Community

Invision Community Classic, dawniej znane jako Invision Power Board (IPB) podobnie jak vBulletin 6 jest płatną aplikacją. Również oferuje wiele zaawansowanych funkcji takich jak np. galerie zdjęć czy blogi użytkowników. Posiada także wygodny interfejs i wiele motywów.

Jednorazowy koszt zakupu licencji to 499 USD. Natomiast dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego wiąże się dodatkowo z opłatą w wysokości 199 USD / rok.

Na stronie autorów dostępna jest możliwość bezpłatnego przetestowania aplikacji przez 30 dni.

Strona twórców:
https://invisioncommunity.com

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej aplikacji zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań, a także preferencji. Jeśli zależy Ci na darmowej i łatwej w obsłudze aplikacji, możesz rozważyć phpBB lub MyBB. Natomiast jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji i jesteś gotów zapłacić, dobrym wyborem może być aplikacja vBulletin 6 lub Invision Community Classic.

Autor:

Łukasz Szczerbakowski

Może ci się spodobać również

Porady - 29 marca 2024 14:57

Jak wybrać najlepszy plan hostingowy dla twojej strony internetowej?

Wybór odpowiedniego planu hostingowego może przyprawić o ból głowy niejednego użytkownika Internetu który chce rozpocząć własną działalność. Od niezawodności po koszty – wydaje się, że diabeł tkwi w szczegółach. W poniższym artykule opiszę Ci pokrótce poszczególne plany hostingowe oraz główne różnice między nimi. Hosting współdzielony w Zenbox Nasza oferta obejmuje kilka rodzajów usług współdzielonych dostępnych […]

Więcej →

Malware
Porady -

Jak usunąć wirusy ze strony na WordPress?

Wirusy są jednym z największych zagrożeń dla stron internetowych. Mogą one powodować wiele szkód, jak np. kradzież danych, wysyłanie spamu czy nawet trwałe zniszczenie strony. W tym artykule przedstawimy podstawowe metody usuwania złośliwego oprogramowania. Do infekcji może dojść w różny sposób. Bardzo często przestępcy używają botów, które próbują dokonać logowania do panelu administratora aplikacji za […]

Więcej →