W poprzednim artykule pokazaliśmy Ci, w jaki sposób możesz stworzyć swój własny sklep internetowy oraz przeszliśmy przez jego podstawową konfigurację. Przyszedł czas na uruchomienie płatności w Twoim sklepie. Pokażemy Ci krok po kroku, w jaki sposób uruchomić płatności WooCommerce online oraz te za pobraniem. 

W tym artykule przybliżę Ci:
 • jak skonfigurować wymagane płatności PayPal,
 • jak skonfigurować płatność za pobraniem,
 • jak skonfigurować płatność bezpośrednio na rachunek bankowy,
 • jakie są dodatkowe bramki płatności

Jak skonfigurować płatności PayPal w WooCommerce?

 1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego Twojego WordPressa oraz w bocznym menu przejdź do zakładki WooCommerce -> Strona główna. Następnie przejdź do listy następnych kroków i kliknij w Skonfiguruj dodatkowych pośredników płatności.

 1. W pierwszej kolejności wybierz wtyczkę PayPal Payments. W naszym przypadku widnieje informacja, żeby dokończyć konfigurację. Dlatego, że plugin ten został zainstalowany automatycznie wraz z WooCommerce. Jeżeli będzie widniał przycisk Rozpocznij (jak w przypadku np. Klarna Payments), oznacza to, że wtyczka nie jest jeszcze zainstalowana.

 1. Jako że nasza wtyczka jest już zainstalowana, kliknij w przycisk Rozpocznij, co przeniesie Cię do konfiguracji konta.

Podpowiadamy: Jeżeli wtyczka PayPal Payment nie byłaby aktywna, otrzymasz informację w pierwszym kroku, aby dokonać jej instalacji. Domyślnie jednak WooCommerce uruchamia ją automatycznie.

 1. Zostaniesz przeniesiony do ustawień, kliknij więc w niebieski przycisk Activate PayPal. 2. Możesz teraz dokonać połączenia Twojego konta PayPal z wcześniej utworzonym kontem WooCommerce Payments, który tworzyliśmy w poprzednim artykule. Wpisz adres e-mail oraz w kolejnym kroku hasło, które wtedy zostało przez Ciebie wprowadzone. W kolejnym kroku zostanie również przeprowadzona weryfikacja kodem SMS oraz na adres e-mail otrzymasz link w celu potwierdzenia Twojego konta e-mail. Cały proces jest intuicyjny.

 1. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji z bocznego Menu wybierz WooCommerce -> Ustawienia, a następnie w górnym Menu przejdź do Płatności i poniżej kliknij w Wszystkie metody płatności. 2. Otrzymasz wtedy listę wszystkich metod płatności. Upewnij się, że PayPal jest aktywny, czyli że checkbox jest włączony. Jeżeli chcesz sprawdzić szczegółowe ustawienia, kliknij w Zarządzaj.

I gotowe! Wtyczka PayPal została aktywowana.

Jak skonfigurować płatności za pobraniem w WooCommerce?

 1. Przejdź do bocznego Menu i ponownie wybierz WooCommerce -> Strona główna oraz kliknij w Skonfiguruj dodatkowych pośredników płatności.

 1. Kliknij w przycisk Zarządzaj obok Cash on delivery. Jeżeli zobaczysz przycisk Rozpocznij, oznacza to, iż funkcja ta była włączona. W naszym przypadku została ona aktywowana automatycznie.

 1. Jak widzisz, masz możliwość dokonania konfiguracji płatności. Jeśli chcesz, by opcja ta była włączona, zaznacz checkbox Włącz płatność za pobraniem. 2. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji z bocznego Menu wybierz WooCommerce -> Ustawienia, a następnie w górnym Menu przejdź do Płatności i poniżej kliknij w Wszystkie metody płatności.
 3. Pojawi się wtedy lista wszystkich sposobów płatności. Upewnij się, że metoda jest aktywna, czyli że checkbox jest włączony. Jeżeli chcesz sprawdzić szczegółowe ustawienia, kliknij w Zarządzaj.


Udało się, teraz Twoi klienci mogą już kupować produkty wybierając płatność za pobraniem.

Jak skonfigurować płatność wykonywaną bezpośrednio na Twoje konto bankowe?

 1. Przejdź do bocznego Menu i ponownie wybierz WooCommerce -> Strona główna oraz kliknij w Skonfiguruj dodatkowych pośredników płatności.

  płatności woocommerce
 1. Kliknij w przycisk Rozpocznij obok Direct bank transfer.

 1. Wprowadź dane Twojego rachunku bankowego, na który chcesz otrzymywać płatności.

 1. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji z bocznego Menu wybierz WooCommerce -> Ustawienia, a następnie w górnym Menu przejdź do Płatności i poniżej kliknij w Wszystkie metody płatności. 2. Otrzymasz wtedy listę wszystkich metod płatności. Upewnij się, że metoda jest aktywna, czyli że checkbox jest włączony. Jeżeli chcesz sprawdzić szczegółowe ustawienia, kliknij w Zarządzaj.

I gotowe! Twoi klienci mogą już kupować produkty wybierając płatność bezpośrednio na rachunek bankowy.

Podpowiadamy: jak widzisz na powyższym zrzucie ekranu, możliwe jest również włączenie możliwości płatności czekiem. Aby tego dokonać kliknij w Skonfiguruj oraz aktywuj checkbox obok Płatność czekiem.

Integracja dodatkowych bramek płatności

Metody płatności, które opisaliśmy powyżej to oczywiście nie wszystko: PayU, Tpay, Przelewy24 to jedne z wielu bramek płatności, które dostępne są na rynku. Ciężko jednoznacznie określić lidera. Wybierając system, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

 • opłata rejestracyjna
 • prowizja za wypłatę środków z konta
 • opłata za zwrot środków dla kupującego
 • prowizje
 • rodzaj obsługiwanych kart
 • możliwość płatności mobilnych

W każdym systemie parametry te mogą być inne, a mogą być dla Ciebie kluczowe.

Podsumowując

Jak widzisz, sposobów płatności jest wiele. Co wybrać? Co będzie lepsze? Wybór zależy od preferencji Twoich Klientów. Warto zastanowić się dlatego nad swoją grupą docelową. Musisz więc sam podjąć decyzje, jakie metody będą najbardziej odpowiednie oraz przede wszystkim opłacalne, zwłaszcza przy początkującym sklepie internetowym. 

Autor:

Kamil Kołosowski

Od 3 lat Mnich w BOK Zenbox.pl. Hosting i Internet zna od środka. Autor artykułów i poradników dostępnych w bazie wiedzy oraz na blogu Zenbox. Badacz wszystkiego co związane nowymi technologiami. Po pracy - tato dwójki urwisów i pasjonat leśnych wędrówek. Ostatnio odkrył zamiłowanie do fotografii i zgłębia tajniki marketingu.

Może ci się spodobać również

kłódka https ssl
Porady - 27 października 2023 15:49

Protokół HTTP a HTTPS – jaka jest różnica między nimi?

Podczas przeglądania Internetu mogłeś zauważyć, że niektóre strony internetowe zaczynają się od „http://”, podczas gdy inne zaczynają się od „https://”. Czasami również oznaczone jest to kłódką na pasku adresu URL. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest różnica między tymi dwoma protokołami? W tym artykule omówimy różnice między HTTP a HTTPS oraz pokażemy jak samodzielnie możesz […]

Więcej →

Koperty z pocztą symbolizujące pocztę e-mail
WordPress - 6 października 2023 15:01

Jak założyć skrzynkę e-mail we własnej domenie oraz dlaczego warto to zrobić?

Skrzynka e-mail to nieodłączny element naszej codzienności. Używamy jej do komunikacji, rejestracji na różnych stronach, odbierania ważnych wiadomości i ofert. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jakiego dostawcę usługi pocztowej wybrać? Na rynku mamy przecież wielu dostawców usług poczty, między innymi Gmail, Outlook czy nasze rodzime usługi dostarczane w ramach portali informacyjnych. Moim zdaniem powinieneś mieć […]

Więcej →