Porady

Jak dodać do wpisu sympatyczne znaczki emoji? 🐱 🔆

W naszych smartfonach znaczki emoji są już od jakiegoś czasu. Zaczęliśmy ich używać, gdyż po prostu są pod ręką. Podobają nam się, bo są przyjemne i wesołe. Poza tym obraz wyraża więcej niż tysiąc słów! Dziś pokażę Wam, jak stosować emoji w tytułach i treści wpisów.

Metoda jest bardzo prosta, choć w pewnym stopniu niestety manualna. Najpierw musimy udać się na stronę iEmoji.com. W tym miejscu wybieramy interesujące nas znaczki emoji. Możemy skorzystać z kategorii, które ułatwiają wyszukiwanie. W przypadku nowszych wersji WordPressa, wystarczy taki znaczek po prostu przekopiować do treści lub tytułu… i to wszystko! 👌

Starsze wersje WordPressa lub niektóre szablony wymagają natomiast podania odpowiedniego kodu. Po wybraniu pożądanych znaczków, klikamy w link Character Readout.

Image1

Następnie przechodzimy do zakładki, która pojawiła się po kliknięciu linka. Tam znajdziemy zapis danego znaku emoji w kodzie heksadecymalnym oraz decymalnym.

Image2

Kopiujemy wybrany kod i wprowadzamy go do naszego wpisu, poprzedzając go znaczkami &, # oraz literą x, a kończąc średnikiem ;

Image3

Choć wygląda to dziwnie, taki sposób wprowadzania znaczków naprawdę działa. Po dodaniu powyższych znaków uzyskałem poniższy efekt na swoim blogu z przestarzałym WordPressem:

Image4

Warto w tym miejsc dodać, że znaki emoji do niedawna były rozpoznawane przez wyszukiwarkę Google i wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Był to świetny sposób na przyciągnięcie do swojej strony nowych odbiorców poprzez wyróżnienie się na liście wyników. Szkoda, że już nie działa!

google-panda-updates

Musicie przyznać, że tak zaprezentowane wyniki wyszukiwania wprowadziłyby do wyszukiwarki powiew świeżości :) Nawet jeśli Google wycina te znaczki, wyświetlają się one na Facebooku.

Image5

Same treści wzbogacone o znaki emoji wyglądają po prostu przyjemniej.

Używajcie do woli i podajcie pozytywną wieść dalej. Niech stan zen będzie z Wami! 🙏

 • https://www.templatemonster.com/pl Janusz Kamiński

  Dla kobiet to fajne rzeczy :)

  • Szymon Barczak

   Z naszych własnych obserwacji wynika, iż rzeczywiście, znaczki emoji częściej stosują kobiety. Może to wynika z ich większej emocjonalnej otwartości? :)

  • https://szymon.barczak.info Szymon Barczak

   Rzeczywiście. Z moich obserwacji wynika, że z emoji korzystają głównie kobiety :) Widać to przede wszystkim na Instagramie.

   • https://www.templatemonster.com/pl Janusz Kamiński

    o tak. na ista tego typu rzeczy praktycznie pod każdym foto :)

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  „Używajcie do woli” ale z umiarem ;)

  • https://szymon.barczak.info Szymon Barczak

   No tak. Są ludzie i ludziska. Zakładam, że nasi Czytelnicy mają poczucie estetyki, a zatem potrafią zachować umiar w przypadku takich dodatków jak emoji :)

 • https://dropdire.pl/ DMati

  Wg mnie nie szkoda, że wycięto w serpach. Przy niektórych wynikach był emotinkowy syf.

  Co do WP i ogólnie to jeżeli korzystamy z przeglądarki chrome to polecam rozszerzenie Emoji Cheatsheet – takie kopiuj => wklej.

  • https://szymon.barczak.info Szymon Barczak

   Dzięki za wskazówkę odnośnie tego rozszerzenia.

   Co do SERP-ów, wydaje mi się, że ludzie obeznani w temacie nie nadużywaliby emoji. Bałagan mógłby się zrobić, gdyby świadomość tego typu możliwości pojawiła się u osób pozbawionych dobrego smaku.

   Może gdyby Google wprowadził limit – maksymalnie jedną lub dwie emoji w tytule – byłoby lepiej aniżeli wcale?

 • https://illbeok.pl/ Andrzej Wywrocki

  Tego trzeba używać z głową, bo zamiast zen mode on, zostanie nam ból głowy i hate mode on przez odwiedzających. ;)

  • https://szymon.barczak.info Szymon Barczak

   W stanie zen nie doświadczysz przesilenia. Znamy umiar :)

 • https://miroslawdworak.pl Mirosław Dworak

  Dzięki za fajną stronkę.:D