Porady

Jak dodać do wpisu sympatyczne znaczki emoji? 🐱 🔆

W naszych smartfonach znaczki emoji są już od jakiegoś czasu. Zaczęliśmy ich używać, gdyż po prostu są pod ręką. Podobają nam się, bo są przyjemne i wesołe. Poza tym obraz wyraża więcej niż tysiąc słów! Dziś pokażę Wam, jak stosować emoji w tytułach i treści wpisów.

Metoda jest bardzo prosta, choć w pewnym stopniu niestety manualna. Najpierw musimy udać się na stronę iEmoji.com. W tym miejscu wybieramy interesujące nas znaczki emoji. Możemy skorzystać z kategorii, które ułatwiają wyszukiwanie. W przypadku nowszych wersji WordPressa, wystarczy taki znaczek po prostu przekopiować do treści lub tytułu… i to wszystko! 👌

Starsze wersje WordPressa lub niektóre szablony wymagają natomiast podania odpowiedniego kodu. Po wybraniu pożądanych znaczków, klikamy w link Character Readout.

Image1

Następnie przechodzimy do zakładki, która pojawiła się po kliknięciu linka. Tam znajdziemy zapis danego znaku emoji w kodzie heksadecymalnym oraz decymalnym.

Image2

Kopiujemy wybrany kod i wprowadzamy go do naszego wpisu, poprzedzając go znaczkami &, # oraz literą x, a kończąc średnikiem ;

Image3

Choć wygląda to dziwnie, taki sposób wprowadzania znaczków naprawdę działa. Po dodaniu powyższych znaków uzyskałem poniższy efekt na swoim blogu z przestarzałym WordPressem:

Image4

Warto w tym miejsc dodać, że znaki emoji do niedawna były rozpoznawane przez wyszukiwarkę Google i wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Był to świetny sposób na przyciągnięcie do swojej strony nowych odbiorców poprzez wyróżnienie się na liście wyników. Szkoda, że już nie działa!

google-panda-updates

Musicie przyznać, że tak zaprezentowane wyniki wyszukiwania wprowadziłyby do wyszukiwarki powiew świeżości :) Nawet jeśli Google wycina te znaczki, wyświetlają się one na Facebooku.

Image5

Same treści wzbogacone o znaki emoji wyglądają po prostu przyjemniej.

Używajcie do woli i podajcie pozytywną wieść dalej. Niech stan zen będzie z Wami! 🙏