Aktualności

Composer dla każdego

Composer dla każdego

Wielu z naszych klientów wykorzystuje w projektach, które tworzą Composera, który (za wikipedią) jest systemem zarządzania pakietami dla języka PHP, który dostarcza i standaryzuje format zarządzania zależnościami skryptami i bibliotekami. Od niemal początku istnienia zenbox pojawiały się pytania dotyczące Composera. Jak uruchomić, jak można korzystać na naszej platformie z tego rozwiązania.

Z uwagi, że większość zgłaszających się, były to osoby chcące wykorzystać framework Symphony, powstał artykuł pomocy pod adresem: https://pomoc.zenbox.pl/kb/articles/508-instalacja-symfony2-na-serwerze-zenbox zawierający krótką, jednak pomocną instrukcję co począć w takiej sytuacji i do tejże również często odsyłaliśmy posiłkując się linkiem w treści odpowiedzi.

Od dziś nie będzie to już konieczne, ponieważ Composer jest dostępny bez potrzeby żadnych dodatkowych działań ze strony naszych klientów. wierzymy, że wraz z dostępnym już od dłuższego czasu dostępem do SSH dla każdego, sprawi to, że budowa Waszych serwisów będzie szybsza, prostsza i przyjemniejsza.