Przetestuj nasz hosting
bezpłatnie przez 14 dni.

Hosting www

649 zł

49za pierwszy rok

Pomoc/Baza wiedzy
Domeny:

Jak wskazać domenę na konkretny katalog.

Jeśli potrzebujesz, aby domena wskazywała na katalog innej domeny oraz jednocześnie nie potrzebujesz tworzyć skrzynek w domenie, z której ma prowadzić przekierowanie, możesz w Panelu Klienta utworzyć wskaźnik domeny. W przeciwnym wypadku niezbędne będzie utworzenie dowiązania symbolicznego.

Każda domena kieruje na katalog:

/home/nazwauzytkownika/domains/domena.pl/public_html/

W przypadku subdomen jest to:

 /home/nazwauzytkownika/domains/domena.pl/public_html/subdomena/

lub

/home/nazwauzytkownika/domains/subdomena.domena.pl/public_html/ 

w zależności od sposobu jej dodania. W szczególnych przypadkach można skorzystać z dowiązań symbolicznych pomiędzy katalogiem do którego ma zostać utworzone dowiązanie a katalogiem public_html danej domeny/subdomeny.

Pamiętaj: Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt trudne lub próba utworzenia dowiązania symbolicznego zakończyła się niepowodzeniem, zawsze masz możliwość kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta

Przykład:

Korzystając z SSH należy wykonać polecenie na wzór:

ln -s ~/sciezka/do/katalogu ~/domains/domena.pl/public_html
ln -s ~/sciezka/do/katalogu ~/domains/domena.pl/public_html/subdomena
ln -s ~/sciezka/do/katalogu ~/domains/subdomena.domena.pl/public_html

Ważne jest aby przed utworzeniem dowiązania usunąć katalog do którego dowiązanie ma prowadzić (public_html lub katalog subdomeny) . Dowiązanie takie nie może zostać jednak utworzone dla katalogu znajdującego się wewnątrz katalogu public_html.

Gdy dowiązanie symboliczne odbywa się między dwiema domenami niezbędne jest wyłączenie separacji domeny – w tym celu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.