Migracja hostingu

  • zmień stary hosting na zenbox
  • zyskaj nawet do 9 miesięcy za darmo
  • my przeniesiemy Twoje dane

Jak migrować do Zenbox?

Chciałbyś skorzystać z naszych usług, ale szkoda Ci już wykupionego hostingu w innej firmie? Mamy dla Ciebie proste i wygodne rozwiązanie. Przy okazji możesz zyskać nawet do 9 miesięcy za darmo.

1

Sprawdzasz ważność obecnego konta

Im wcześniej, tym lepiej. Planowanie migracji może zająć do 7 dni. Dlatego ważne jest, aby poinformować nasze Biuro Obsługi Klienta na przynajmniej 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.

2

Zakładasz konto Zenbox

Masz pełne 14 dni na podjęcie decyzji. W tym czasie przeniesiemy Twoje strony i pocztę, a Ty sam przekonasz się o jakości naszych usług.

Ceny:
netto

Potrzebujesz więcej informacji?

Dowiedz się, jak wygląda specyfikacja konta oraz dostępne statystyki i automatyczne kopie zapasowe.

Masz więcej niż 100 000 unikalnych użytkowników?

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie i Twojego serwisu!

3

Porządkujesz stary serwer

Migracja to doskonała okazja na porządki. Usuń zbędne pliki i bazy danych. Wyczyść skrzynki pocztowe ze spamu. Przygotuj listę rzeczy, na które mamy zwrócić szczególną uwagę.

4

Wysyłasz zgłoszenie o migracji

W zgłoszeniu opisz strony i skrzynki do przeniesienia. Jeśli Twoje serwisy wymagają do działania specjalnych zabiegów, niestandardowej konfiguracji, uprawnień dla plików/folderów koniecznie daj nam o tym znać.

Dodatkowo, aby przyspieszyć proces analizy migracji dołącz do zgłoszenia:
- datę końca starego hostingu
- hasło do panelu hostingu
- hasło do panelu administracji domenami
- w przypadku popularnych skryptów (Wordpress, Joomla, phpBB…) stwórz nam na czas migracji konto administratora.

5

Po analizie proponujemy termin migracji

Analiza nie trwa dłużej niż 8h w dni robocze. Migracji dokonujemy od poniedziałku do piątku. Proponowany termin mieści się zazwyczaj w przeciągu tygodnia od daty zgłoszenia.
W wyjątkowych okolicznościach (np. w momencie gdy do końca ważności starego konta pozostało mniej niż 7 dni) istnieje szansa na interwencję poza godzinami pracy Działu Migracji.

Co dalej

Migracja trwa około godziny (w zależności od prędkości starego serwera) bez przerwy w działaniu strony lub skrzynki pocztowej. Ważne, aby po otrzymaniu informacji o rozpoczęciu prac “zamrozić” przenoszone strony, tzn. zablokować dodawanie komentarzy, wyłączyć możliwość składania zamówień…

Dokonujemy zmiany adresów DNS

Przekierowujemy adresy DNS domen, aby wskazywały na serwer zenbox.pl lub przypisujemy tymczasową domenę *.stronazen.pl zarejestrowaną wraz z kontem.
W zależności od operatora zmiany adresów DNS mogą się rozchodzić do 36 godzin (najczęściej nie trwa to dłużej jak 3-4 godziny). Przez ten czas niektórzy odwiedzający mogą przeglądać stronę ładowaną z poprzedniego serwera.

Przenosimy obecny certyfikat SSL

Jeżeli korzystasz z certyfikatów SSL na swoich stronach konieczne będzie ich przeniesienie. Jeśli nie posiadasz certyfikatu możesz skorzystać z naszej oferty i kupić certyfikat dla wybranych domen.

PSST....

Twój hosting u poprzedniego dostawcy nadal jest aktywny i korzystasz z niego minimum 3 miesiące?

Napisz do naszych Mnichów zgłoszenie dołączając fakturę za poprzedni hosting i zyskaj nawet 9 dodatkowych miesięcy hostingu za darmo! Ważne, aby faktura została przesłana w ciągu 14 dni od rejestracji usługi w zenbox.

Aby skorzystać z promocji, konto w zenbox musi zostać opłacone z góry na rok.

Osiągasz stan Zen

Migracja nie jest prostym procesem. Wszystko zależy od złożoności przenoszonych stron. Twoja rola w całym procesie sprowadza się tylko do przetestowania stron. Nie wykluczamy jednak nieprzewidzanych zdarzeń, dlatego zalecamy, aby być online w trakcie migracji i na bieżąco odpowiadać na pytania Biura Obsługi Klienta.

Zmieniasz hasła, do których mieliśmy dostęp

Nie ma znaczenia, jak duże zaufanie masz do nas, czy kogokolwiek innego. Własne hasło powinieneś znać tylko Ty. Gdyby tylko istniała możliwość wykonania migracji bez udostępniania haseł, nigdy nie poprosilibyśmy o nie.
Pamiętaj, że w przyszłości nikt z Biura Obsługi Klienta nie będzie wymagał od Ciebie podania hasła bez takiej konieczności - jeśli jednak taka następi, utwórz tymczasowe hasło lub zmień je po wykonanych pracach. Staraj się również zmieniać hasła w regularnych odstępach czasu.

Zwracamy dni potrzebne na analizę i proces migracji

Jeżeli konto zostało opłacone przed migracją, przedłużymy ważność Twojego pakietu o liczbę dni, które upłynęły od wysłania zgłoszenia do zakończenia migracji.

Potrzebujesz dodatków?

Napisz do Biura Obsługi Klienta, mamy w naszej ofercie domeny, certyfikaty SSL, instancje memcache, miejsce na kopie zapasowe i wiele innych!

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas

Rekrutujemy!