Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

 1. 1. Co dokładnie oznacza UU i jak zliczacie unikalnych użytkowników?

  Sposób rozliczania opisaliśmy na specjalnej stronie Rozliczanie usługi. Tak jak przy każdym aspekcie tworzenia oferty, tak i tu staraliśmy się tworzyć system przyjazny i korzystniejszy dla Klienta. Dlatego też nie zliczamy ruchu robotów sieciowych. Dodatkowo, nie zliczamy w ogóle ruchu z serwisu Wykop.pl, dzięki czemu nagłe skoki popularności nie będą wpływały na rozliczenia Klienta.

 2. 2. Co się stanie, gdy przekroczę pakiet z liczbą unikalnych użytkowników?

  Przede wszystkim pamiętaj, że do każdego pakietu otrzymujesz bonusowy zestaw UU, o którym przeczytasz w kolejnym punkcie.

  Nasz system nie blokuje automatycznie kont, ponieważ zależy nam na dobrych relacjach z Klientami.

  Jeśli przekroczysz dany pakiet, skontaktuje się z Tobą nasze Biuro Obsługi Klienta i wspólnie podejmiecie decyzję odnośnie tego, czy zmieniasz pakiet na wyższy. Zanim jednak przekroczysz te wartości, system powiadomi Cię (e-mail + SMS) o zbliżającym się końcu pakietu. To wszystko po to, abyś był na to przygotowany.

 3. 3. Przenoszę się do Was z innej firmy, jaki pakiet wybrać?

  Zapewne korzystasz już z jakichś statystyk, np. Google Analytics, Stat24, Stat4U etc. Odszukaj tam wartość „Unikalnych Użytkowników” w skali miesiąca i dodaj do niej około 30-40% więcej. Teraz wybierz u nas pakiet, który jest najbliższy tej założonej wartości.

  Dlaczego warto zakładać więcej? Upraszczając, systemy statystyk różnią się od siebie. W przeciwieństwie do innych, nasz system nie ingeruje w kod strony, nie dodaje żadnych skryptów itp. Przez co jest o wiele dokładniejszy od innych rozwiązań. Wskaźnikiem rozliczeń jest dla nas wskazanie statystyk wg naszego algorytmu.

 4. 4. Czym jest bonusowy pakiet UU i co mi daje?

  Do każdego pakietu dostajesz jednorazowo bonusowy pakiet UU, w wysokości dwukrotnej liczby unikalnych użytkowników wybranego pakietu. Jeżeli zdecydujesz się na pakiet zenbox 25k z 25 000 unikalnych użytkowników - bonus wyniesie aż 50 000 UU.

  Zaczynasz z niego korzystać od momentu, w którym przekroczysz wartość graniczną dla swojego pakietu, czyli dla pakietu zenbox 25k bonus schodzi po przekroczeniu w miesiącu 25 000 UU. Otrzymujesz go po to, abyś miał czas na migrację na wyższy pakiet lub wykorzystał go na chwilowe wzrosty popularności, np. w okresach świątecznych.

 5. 5. Co się stanie, gdy nagle odwiedzi mnie dużo osób z popularnego serwisu Wykop.pl?

  Wychodząc naprzeciw takim zdarzeniom, postanowiliśmy nie zliczać ruchu z tego serwisu. W wypadku gwałtownego wzrostu liczby wejść na Twoją stronę, nie pobieramy dodatkowych opłat.

 6. 6. W jakim okresie rozliczane są wartości pakietów 5 000 - 100 000 UU?

  Nie ma znaczenia, czy wykupisz pakiet na miesiąc, kwartał, pół roku czy rok - każdy pakiet określamy limitami miesięcznymi. Oznacza to, że np. dla pakietu zenbox 50k, pakiet 50 000 UU jest do wykorzystania w ciągu miesiąca.

Zdecydowany? Kup swój nowy hosting lub skontaktuj się z BOKiem.
Pamiętaj! Masz 14 dni darmowego okresu testowego na sprawdzenia konta.
Zenbox poleciłbym zawsze i każdemu.
Tomasz Machała - Grupa naTemat
zenbox.pl to pierwszy serwer hostingowy, o którym zapomnieliśmy, że istnieje.
Kamil Rusjan - D-Link Polska
Jeśli chodzi o hosting nie widzę teraz innego wyboru niż zenbox.pl.
Paweł Lipiec - Founder Hubro
Zenbox.pl to absurdalnie wręcz dobra obsługa klienta.
Borys Musielak - Co-founder ReaktorWarsaw
do góry