Case Study Komart agencja reklamowa

case study #1

Kilkaset ton danych, trzy lata współpracy i pełna harmonia. Jak do tego doszło?

Agencja Komart - to agencja reklamowa, która działa na rynku od 6 lat. Specjalizują się w bardzo szerokim zakresie usług reklamowych, skupiając jednak swoje umiejętności na realizacjach projektów graficznych oraz witryn internetowych. Bazując na szerokim zapleczu technologiczno-fotograficznym, realizują najbardziej skomplikowane projekty według potrzeb klienta.

Odbiorcami usług Agencji Komart są krajowe firmy, które potrzebują usług reklamowych. Niemniej, Komart bez ograniczeń współpracuje z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Swoją przygodę z Zenbox firma rozpoczęła aż 3 lata temu. Przez ten okres Zenbox dostarczał w pełni efektywny hosting.

"Zenbox z perspektywy kilku ostatnich lat, zaoszczędza nam sporo czasu ze względu na znane
i pewne dla nas środowisko pracy."


Paweł Badura, Agencja Reklamowa Komart

Początki

Swoją przygodę z usługami hostingowymi Agencja Reklamowa Komart rozpoczęła odrobinę wcześniej niż współpraca z Zenbox. Poprzedni usługodawca, jeden z najbardziej znanych na polskim rynku, niestety nie spełniał wielu oczekiwań. Przede wszystkim Agencja szukała szybkiego wsparcia technicznego, rozsądnej ceny oraz łatwego sposobu na zarządzanie z poziomu panelu klienta. Niestety nadal większość dostawców hostingowych w Polsce nie jest elastyczna względem klienta. Z góry określone zasoby i blokada serwisu w przypadku ich przekroczenia, to dekada wstecz. Dlatego też Agencja Reklamowa Komart postawiła na migrację do Zenbox. To właśnie elastyczność “Zen” pozwoliła agencji na skupieniu się na rozwoju serwisów swoich klientów oraz działań ściśle związanych z reklamą. To właśnie Komart ceni najbardziej w Zenbox. Elastyczność, która pozwala zapomnieć czym jest hosting.

"Patrząc na specyfikę naszej pracy i ilość plików na naszym koncie hostingowym rozwiązanie, które oferuje Zenbox jest dla nas idealne. Rozliczenie za unikalnych użytkowników w żaden sposób nie ogranicza naszej pracy, nie musimy się martwić o limity transferów i pojemność kont." - Agencja Reklamowa Komart.

W świecie Zenbox

Od trzech lat Agencja Komart lokuje swoje usługi hostingowe na serwerach Zenbox. Ponadto na serwerach Zen, umieszcza również swoich klientów. Biorąc pod uwagę pełen obszar działania, daje to ogromny wynik w postaci setek funkcjonujących witryn internetowych. Dlatego też na Zenbox w tym przypadku spoczywa odpowiedzialność nie tylko za sam Komart, ale i ich klientów. Kluczowym elementem, który zapewnia swobodę pracy w agencji reklamowej jest pełna elastyczność usług hostingowych. Niezależnie od popularności witryn klientów oraz złożoności projektów ulokowanych na serwerach, Agencja Komart musi mieć pewność, iż każdy z podopiecznych będzie funkcjonował stabilnie i równie wydajnie. Czy Zenbox spełnił wymogi? Oczywiście, że tak, a podkładką dowodową w tej sprawie będzie fakt, iż po trzech latach Agencja Komart jest nadal w pełni usatysfakcjonowana z fioletowych usług hostingowych. Sama Agencja zdecydowanie przyznaje, iż elastyczność jaką zapewnił Zenbox na przełomie ostatnich trzech lat, jest dokładnie tym czego poszukiwali od dostawcy usług hostingowych. Zenbox mając na uwadze, iż klienci agencji to bardzo często różne podmioty o różnym zakresie popularności, podjął się dogłębnej analizy zużycia zasobów - dając fizycznie ogromne pole możliwości dla agencji, aby każdy klient niezależnie od jego popularności w sieci, był w stanie funkcjonować optymalnie w każdym momencie działania.

Oszczędności

Ważnym elementem w zarządzaniu firmą, są jej finanse. W związku z powyższym, Agencja Komart potrzebowała firmy, która nie tylko spełnia wszystkie standardy jakości, ale potrafi zaoferować swoje usługi w atrakcyjnej cenie.

"Nasi klienci, dla których tworzymy nowe strony internetowe, często za naszą namową migrują na serwery Zenbox, dzięki temu są w stanie zaoszczędzić naprawdę spore kwoty patrząc z perspektywy opłat rocznych (nasz rekordzista zyskał ponad 1000 zł w skali roku)." - Paweł Badura, Agencja Komart.

Zenbox więc stał się optymalną alternatywą dla wszystkich poszukujących usług hostingowych na najwyższym poziomie, a jednocześnie pragnących obniżyć swoje wydatki związane z utrzymaniem strony w internecie. W przypadku Agencji Komart i ilości klientów, które generuje, są to oszczędności idące w niebagatelne kwoty.