Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy serwer z obsługą PHP 8. Dzięki temu wasze witryny zbudowane głównie w oparciu o CMS WordPress, PrestaShop czy Joomla będą wydajniejsze i szybsze.

W Zenbox przykładamy olbrzymią uwagę do tego, aby nasi klienci mogli korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych. Dlatego oferujemy w standardzie hosting w chmurze, kopie bezpieczeństwa wykonywane cztery razy dziennie i utrzymywane przez tydzień, a nasze serwery trzymamy w najbezpieczniejszej serwerowni w Europie.

Nie jest więc niczym dziwnym, że w ciągu zaledwie tygodnia od daty premiery, jako pierwsi w Polsce, umożliwiliśmy naszym klientom korzystanie z najnowszej wersji języka PHP 8.

Co to jest serwer z PHP8?

PHP, w skrócie, to język programowania, w którym napisane są strony internetowe. Został stworzony przez duńsko-kanadyjskiego programistę Rasmusa Lerdorfa w 1994 roku. Kod napisany w tym języku byłby niezrozumiałym dla procesora ciągiem znaków – dlatego PHP to również interpreter, który odpowiada za przetworzenie ciągu znaków i wykonanie kodu PHP został pierwotnie stworzony do wspomagania tworzenia dynamicznych stron WWW, lecz obecnie można w nim pisać także zwyczajne aplikacje dla systemu operacyjnego.

PHP jest projektem open-source. Każdy może pobrać za darmo jego kopię, zainstalować i używać bez żadnych ograniczeń. Do kodu źródłowego zapewniony jest pełny dostęp – jeżeli programista ma odpowiednie zdolności, może go modyfikować do woli oraz nadsyłać własne propozycje zmian do osób nadzorujących projekt. Dzięki takiej wolności PHP rozwija się bardzo dynamicznie, a w Internecie można znaleźć setki modyfikacji oraz dodatkowych modułów.

Obecna wersja PHP nosi numer 8, ale nadal powszechnie używane są poprzednie wersje. Rodzi to problemy bezpieczeństwa. Jednak w Zenbox pomyśleliśmy też o tym.. Około 85% wszystkich witryn PHP korzysta z bardzo popularnych wersji PHP 5.2, 5.3, 5.4 i 5.5. Te wersje nie są już oficjalnie wspierane, ale dzięki temu, że korzystamy z HardendedPHP to również starsze wersje PHP posiadają wszelkie łatki bezpieczeństwa.
.
Programiści piszą swoje skrypty, aby dostosować je do określonej wersji PHP, ale gdy wersja staje się przestarzała, firmy nie zawsze są w stanie aktualizować i zmieniać programy, aby dostosować je do nowszych wersji.

HardenedPHP łata stare wersje PHP, dzięki czemu nasi klienci nie są zmuszeni do ponownego pisania skryptów napisanych dla starszej wersji PHP lub gorzej, ryzykując zepsucie ich witryn.

Oczywiście zawsze namawiamy naszych użytkowników do aktualizacji swoich witryn do najnowszej wersji PHP. Wiąże się to często z kosztami, ale te się szybko zwracają w postaci większego bezpieczeństwa witryn,  rozszerzonej funkcjonalności oraz szybszego ładowania się stron. Warto mieć hosting z PHP 8. 

Najważniejsze zmiany w PHP 8 w pigułce:

  • Wprowadzenie kompilatora JIT – „just in time compilation” zwiększa wydajność i przyspiesza interpretowanie kodu PHP co optymalizuje działanie stron www.
  • Union types –pozwala na definiowanie zestawów typów danych
  • Named arguments – przekazuje parametry funkcji w oparciu o nazwę
  • Constructor property promotion – przypisuje wiele argumentów w konstruktorze
  • Attributes – adnotacje mogą być odczytywane bez konieczności zastosowania dodatkowych bibliotek
  • Match expression – zwraca wartość na podstawie parametru wejściowego, bez dodatkowych słów kluczowych

Autor:

Kamil Niemira

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Zenbox.pl. Fan wszystkiego co efektywne. Uważa, że im prościej, tym lepiej. Prywatnie: dumny ojciec pary już dorosłych żeglarzy, menedżer teamów żeglarskich, fan The Ocean Race, uwielbia swojego gravela, spacery nad morzem i czytać książki. Dużo książek :) Od wielu lat zasiada w jury Superbrands Award i Radzie Fundacji Po.Int oraz współpracuje w zakresie komunikacji z Jednostką Wojskową GROM.

Może ci się spodobać również

WordPress
Porady - 10 września 2024 15:55

Jak usunąć pętlę przekierowań w WordPressie?

Kiedy użytkownik strony trafi na pętlę przekierowań, jego przeglądarka utkwi w nieskończonym procesie przekierowywania pomiędzy różnymi adresami URL, co najczęściej skutkuje wyświetleniem stosownego komunikatu. Czym jest pętla przekierowań? Pętla przekierowań to sytuacja w której następuje nieskończony proces przekierowywania między dwoma lub większą liczbą adresów, co skutkuje brakiem możliwości wczytania docelowej strony. Dla przykładu, użytkownik może […]

Więcej →

Obraz artykułu na blogu zenbox o Publii.
Porady - 6 września 2024 12:24

WordPress lub inny CMS Cię przerasta? Poznaj proste i bezpieczne rozwiązanie.

Nieustannie napotykasz problemy z zarządzaniem swoją stroną opartą na popularnym systemie CMS? Sama instalacja i obsługa takiego systemu jest zbyt skomplikowana? Poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Może potrzebujesz jedynie prostej strony wizytówki dla swojej firmy lub osobistego projektu? W tym artykule dowiesz się, jak łatwo stworzyć taką stronę przy użyciu programu Publii – prostego […]

Więcej →

Bez kategorii - 5 września 2024 12:40

Jak wykonać audyt UX?

Wiemy już czym są Heurystyki Nielsena. W ramach przypomnienia, jest to zbiór zasad, dzięki którym zaprojektujemy dobry, użyteczny produkt lub wykonamy efektywny audyt UX. Warto je sobie przypomnieć, ponieważ dziś dowiemy się, jak zastosować te zasady w wykonaniu audytu UX. Czym jest audyt UX? Audyt UX (audyt UX) polega na sprawdzeniu i wskazaniu niedoskonałych, możliwych do poprawy […]

Więcej →