Komunikat prasowy: W Zenbox od zawsze stawiamy na wygodę klientów oraz bezpieczeństwo ich danych. Kilka lat temu, jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy kopie bezpieczeństwa cztery razy dziennie, a od dziś przyspieszamy ich wykonywanie do 3 TB danych w 4 godziny.

Dzięki temu nasi klienci mogą spać spokojnie wiedząc, że ich dane są bezpieczne jak nigdzie indziej. Testy nowego systemu kopii zapasowych trwały wiele miesięcy a jego budowa była podporządkowana stosowanym w naszej firmie procedurom tzw. disaster recovery, czyli odtwarzania awaryjnego.

Co to takiego? To zbiór procesów, polityki i procedur związanych z wznowieniem lub utrzymywaniem infrastruktury teleinformatycznej, krytycznej dla firmy, po wystąpieniu katastrofy naturalnej lub wywołanej przez człowieka. Jednym z jego elementów są właśnie kopie danych klientów cztery razy dziennie. 

Jednak to było dla nas za mało. Dotychczasowy, komercyjny system idera (obecnie pod nazwą r1soft) umożliwia bardzo szybkie wykonywanie kopii zapasowych, jednak z biegiem czasu stawał się niesamowicie wolny podczas ich przywracania. Również inwestycje w bardzo mocne serwery, przyspieszające ten proces maksymalnie, nie spełniały naszych oczekiwań. Cały czas szukaliśmy alternatywy.

Nasz cel był ambitny – 3 TB danych w 4 godziny, przy zachowaniu tej samej częstotliwości tworzenia kopii zapasowych. 

Dzisiaj, po ponad 6 miesiącach testów jesteśmy pewni, że nowy system jest niezawodny, stabilny i szalenie szybki. Jego standardowa prędkość przywracania danych dla Klienta to około 100 MB/s – to aż 10 razy szybciej niż dotychczas. Bez dysków SSD (które stosujemy od zawsze), a teraz również bez własnej chmury, nie byłoby to możliwe.

Dane naszych klientów, jak zawsze, będą niebywale bezpieczne. Dzięki własnej chmurze, gdzie dane zapisywane są na dwa dyski w obrębie jednego serwera, oraz dodatkowo na dwa dyski na innym serwerze, awaria całego serwera nie powoduje przerwy w działaniu usługi dłuższej niż 5 minut. 

Autor:

Kamil Niemira

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Zenbox.pl. Fan wszystkiego co efektywne. Uważa, że im prościej, tym lepiej. Prywatnie: dumny ojciec pary już dorosłych żeglarzy, menedżer teamów żeglarskich, fan The Ocean Race, uwielbia swojego gravela, spacery nad morzem i czytać książki. Dużo książek :) Od wielu lat zasiada w jury Superbrands Award i Radzie Fundacji Po.Int oraz współpracuje w zakresie komunikacji z Jednostką Wojskową GROM.

Może ci się spodobać również

WordPress
Porady - 10 września 2024 15:55

Jak usunąć pętlę przekierowań w WordPressie?

Kiedy użytkownik strony trafi na pętlę przekierowań, jego przeglądarka utkwi w nieskończonym procesie przekierowywania pomiędzy różnymi adresami URL, co najczęściej skutkuje wyświetleniem stosownego komunikatu. Czym jest pętla przekierowań? Pętla przekierowań to sytuacja w której następuje nieskończony proces przekierowywania między dwoma lub większą liczbą adresów, co skutkuje brakiem możliwości wczytania docelowej strony. Dla przykładu, użytkownik może […]

Więcej →

Obraz artykułu na blogu zenbox o Publii.
Porady - 6 września 2024 12:24

WordPress lub inny CMS Cię przerasta? Poznaj proste i bezpieczne rozwiązanie.

Nieustannie napotykasz problemy z zarządzaniem swoją stroną opartą na popularnym systemie CMS? Sama instalacja i obsługa takiego systemu jest zbyt skomplikowana? Poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Może potrzebujesz jedynie prostej strony wizytówki dla swojej firmy lub osobistego projektu? W tym artykule dowiesz się, jak łatwo stworzyć taką stronę przy użyciu programu Publii – prostego […]

Więcej →

Bez kategorii - 5 września 2024 12:40

Jak wykonać audyt UX?

Wiemy już czym są Heurystyki Nielsena. W ramach przypomnienia, jest to zbiór zasad, dzięki którym zaprojektujemy dobry, użyteczny produkt lub wykonamy efektywny audyt UX. Warto je sobie przypomnieć, ponieważ dziś dowiemy się, jak zastosować te zasady w wykonaniu audytu UX. Czym jest audyt UX? Audyt UX (audyt UX) polega na sprawdzeniu i wskazaniu niedoskonałych, możliwych do poprawy […]

Więcej →