Hosting bez zmartwień

  • 24h wsparcie techniczne
  • Kopie bezpieczeństwa 4 razy dziennie
  • nieograniczone miejsce, transfer, konta mailowe i bazy danych

Wybierz swój zenbox

i wypróbuj go przez 14 dni za darmo

Ceny:
netto

Potrzebujesz więcej informacji?

Dowiedz się, jak wygląda specyfikacja konta oraz dostępne statystyki i automatyczne kopie zapasowe.

Masz więcej niż 100 000 unikalnych użytkowników?

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie i Twojego serwisu!

Znajdź domenę

Dobry i chwytliwy adres Twojej strony to podstawa sukcesu. Wybierz właściwie.

trwa sprawdzanie możliwości rejestracji domeny...

Podane ceny są cenami netto, tj. nie zawierają podatku VAT.
* Transfer automatycznie odnawia domenę o kolejny okres rozliczeniowy (nie dotyczy domen polskich).

Masz już hosting w innej firmie?

Przeniesiemy automatycznie Twoje dane i damy Ci hosting do 9 miesięcy za darmo!

Sprawdź

Zaufało nam

15 000 klientów

8 000 firm

5 Uniwersytetów

20 teatrów

Czy mimo wszystko nie do końca rozumiesz na czym to wszystko polega albo nie wiesz, która oferta jest dla Ciebie? Napisz do naszego Biura Obsługi Klienta, które postara się wszystko dokładnie wytłumaczyć. Jeśli jednak wolisz samemu dowiedzieć się więcej, poniżej nasz opis czym jest hosting, serwery czy domeny.

Przygoda z każdą stroną zaczyna się od domeny. Domena internetowa często jest nazywana adresem internetowym. Niestety takie określenie wprowadza wiele osób w błąd. Domena jest wskaźnikiem, który może kierować na dowolny adres i tak należy ją traktować. Na przykład zenbox.pl jest domeną z końcówką .pl. Dostępnych jest wiele końcówek dla wielu różnych celów natomiast najbardziej popularna jest .pl, a w przypadku firm warto także zadbać o domeny z końcówką .eu i .com. Ich koszt nie jest duży, a ciekawe nazwy już praktycznie się skończyły :) Rejestracja domen jest procesem bardzo prostym i szybkim, a w razie pytań łatwo uzyskać pomoc.

Gdy posiadamy już domenę możemy z niej skorzystać ale co najważniejsze jest naszą właśnością. Jak wspomnieliśmy domena to wskaźnik więc czym jest adres? Adresem jest właśnie serwer. Serwer najprościej zrozumieć jako zwykły komputer, na którym są same strony internetowe i umieszczony jest w wyspecjalizowanej firmie. Nasza domena może wskazywać na dowolny serwer w dowolnej firmie takiej jak zenbox.pl, home.pl czy 1and1.pl.

Wobec tego czym jest hosting? Hosting jest to nazwa usługi, która polega na utrzymaniu stron i aplikacji internetowych. Firma hostingowa może korzystać z wielu serwerów (komputerów), które zazwyczaj dzielone są na mniejsze kawałki dla każdego klienta. Te mniejsze kawałki nazywane są niestety różnie np. "konta www", "hosting", "serwer www" itp. w zależności od firmy.

W zenbox.pl postanowiliśmy użyć nazwy "serwer" gdyż jest najbardziej popularna, ma też tą zaletę, że zawiera w sobie wiele różnych usług, z którymi kojarzony jest hosting.

Wobec tego jak wybrać serwer? Na co zwrócić uwagę? Większość firm hostingowych jest po prostu dobrych, jest ich bardzo dużo, a najpopularniejszy ranking to top100.wht.pl. Czym wobec tego się kierować? Naszym zdaniem oprócz parametrów technicznych, wydajności czy modelu rozliczeń jak nasz model Unikalnych Użytkowników najważniejsza jest obsługa klienta i opinie o firmie, a w tych dziedzinach chcemy być najlepsi w Polsce.

Został nam ostatni fragment czyli sama strona www. Do najpopularniejszych technologii w jakiej wykonywane są strony to PHP i MySQL, istnieje też szereg pozostałych natomiast ich największą wadą jest mała liczba programistów i firm, które potrafią taki serwis obsłużyć. PHP to najpopularniejszy język tworzenia stron na Świecie i m.in. dlatego wybraliśmy go na główny język w hostingu zenbox.pl

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas

Rekrutujemy!